15°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

PREMIJER LIGA: Totenhem ubedljiv na startu, neprijatana doček za Notingem u Njukaslu

06.08.2022. 19:17
FK Totenhem
FK Totenhem / Izvor: Profimedia

Šumari odoleli jedno poluvreme.

Fudbaleri Totenhem ostvarili su ubedljiv trijumf na startu novog šapionata pošto su savladali Sautempton sa 4:1, dok je Njukasl sa dva gola u mreži ispratioNotingem Forest, povratnika u elitni rang.

BUNDESLIGA: Menhengladbah za sedam minuta završio posao protiv Ajntrahta (FOTO)

ODLUČIVAĆE SUD: Nova afera potresa srpski fudbal, dve strane u sukobu, (ne)svesno kršenje pravila

SAVEZ NIJE VERIFIKOVAO UGOVOR: Galtije ipak na klupi PSŽ

Navijači Totenhema mnogo nade polažu u Antonija Kontea i nadaju se da bi sa Italijanom na klupi ove godine konačno moglo da bude i nekog trofeja za Pevce, a ako je suiti po startu i ubedljivoj pobedi protiv Sautemptona, to nije bez osnova. Ipak, nije sve krenulo dobro za Totenhem pošto su gosti poveli u 12. minutu golom Vard-Prausa. Pevci su igrali bolje i samo se čekalo kada će to krunisati pogotkom za šta se pobrinuo Sesenjon u 21. minutu za 1:1. U 31. minutu Dajer je glavom doneo potpuni preokret za Totenhem i prednost Pevcima na poluvremenu. Pevci su overili pobedu u 60. minutu kada je Salisu postigao autogol, da bi konačan rezultat postavio Kulkuševski u 63. minutu.

Njukasl je pobednički započeo sezonu i to protiv povratnika u elitni rang. Svrake su bili bolji rival od Notingema, ali nisu uspevali da stignu do gola, pa je na velikom odmoru bilo 0:0. Ipka, Njukasl je konačno u 58. minutu uspeo da natera odbranu Šumara na kapitulaciju pošto je Šer bio strelac. Konačan rezultat postavio je Kalum Vilson u 79. minutu pošto je lobovao Hendersona.