МИТРЕ, МАШИНО - ПОСТАО ЈЕ НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ СРБИЈЕ У ИСТОРИЈИ: После невероватног лоба са 25 метара, дао ДРУГИ гол - небески скок (ВИДЕО)

24.03.2021. 22:35
Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović
Душан Тадић и Александар Митровић / Извор: Фото: МН Press - ТВ Нова С printscreen

За добар почетак са Пиксијем...

Репрезентација Србије игра први меч групне фазе квалификација за Светско првенство у Катару.

ЕВО ГА! ПРВИ ГОЛ С ПИКСИЈЕМ НА КЛУПИ: Влаховић је машина - ЛЕВИЦОМ савладао голмана, диван пас Тадића (ВИДЕО)

КАКВА ГРЕШКА НА ДРЕСУ - И ТО ЗА ПИКСИЈЕВ ДЕБИ: Тако се НЕ ПИШЕ Србија - мало ћирилицом, мало латиницом (ФОТО)

ЕМОТИВНИЈЕ ОД ОВОГ НЕ МОЖЕ: Са разгласа кренуло "Боже правде", Пикси запевао уз упечатљив израз лица (ФОТО)

Није почео добро меч, наши репрезентативци су већ у 18. минуту примили погодак. Браун је био највиши у скоку након центаршута са леве стране и главом је савладао Дмитровића.

Ипак, у 40. минуту Србија стиже до 1:1. Фантастична лопта Тадића за Влаховића, а центарфор Фиорентине се сналази на прави начин. Левицом је савладао голмана гостију. Онда на сцену ступа Александар Митровић.

Ушао је нападач Фулама у 64. минуту, већ у 68. је дао прелеп гол - лоб са 25 метара, а у 75. је постигао још један.

Одлично је скочио у срцу шеснаестерца Ирске и послао лопту у мрежу. А, асистент је још једном био исти као и код свих голова репрезентације Србије на овом мечу - трећи пас за погодак Душана Тадића.

Погледајте и сами тај погодак:

Са та два поготка, Митровић је постао најбољи стрелац репрезентације Србије у историји. Стигао је до укупно 38. гола у најдражем дресу и на врху вечне листе најбољих стрелаца репрезентације изједначио се са Стјепаном Бобеком.