МОЋНИ ОРЛИЋИ: Феноменалан старт репрезентације до 17 лета у квалификацијама за ЕП

21.10.2023. 21:16
Srbija - Azerbejdžan U17
Србија - Азербејџан У17 / Извор: МН Press

Дуел је одигран у Старој Пазови.

Селекција Србије до 17 година тријумфално је започела квалификације за Европско првенство, пошто је у првом колу убедљиво савладала вршњаке из Азербејџана резултатом 5:1.

СПАСАО ЗВЕЗДУ И БАХАРА: Јован Мијатовић после неколико минута на терену донео ТРИЈУМФ шампиону Србије

ЛЕГЕНДА ЗАГРМЕЛА: Менига треба лансирати и послати пешке у Холандију

СТРАШАН ЛОНДОНСКИ ДЕРБИ: Челси имао 2:0, Арсенал у финишу стигао до бода

Меч је одигран у Старој Пазови, а изабраници селектора Јована Дамјановића су већ у 4. минуту стекли предност. Стрелац је био Ђорђе Ранковић.

Азербејџанци су неспретном интервенцијом Игора Бубање у 11. минуту дошли до изједначења, али се испоставило и почасног гола.

Са два гола Стефана Младеновића у 26. и 29. отишло се на одмор.

СРБИЈА - АЗЕРБЕЈЏАН 5:1 (3:1)

СТРЕЛЦИ: Ранковић 4, Малденовић 26, 29, Костић (п) 59, Бајрамовић 87. - Бубања (аг) 11.

Спортски центар ФСС у Старој Пазови.

СРБИЈА: Јовановић, Бубања (од 79. Мисић), Рогановић (од 69. Ивановић), Стојановић, Авдић, Младеновић, Бачанин, Василић (од 64. Бајрамовић), Ђорђевић (од 79. Бонџулић), Костић, Ранковић (од 64. Макевић). Селектор: Јован Дамјановић.

АЗЕРБЕЈЏАН: Хушанов, Орујов, Т.Ахмадов, Алишов, Мхарамов, Медијев (од 75. Бабазада), Каримов (од 75. Гасимов), Хабрајизалде (од 46. Фарулазаде), Шакарканов (од 37. С. Ахмадов), Назарли, Салимов (од 30. Набизаде). Селектор: Фузули Мамадов.

До краја сусрета мрежу гостујуће репрезентације погађали су Богдан Костић у 59. из пенала и Елдин Бајрамовић у 87. минуту.

У наредном колу наша репрезентација игра против Луксембурга, а тај меч је на програму 24. октобра. Три дана касније "Орлиће" очекује дуел против вршњака из Словеније.