15°C
13.05.2024.
117.1197
108.716

MOĆNI ORLIĆI: Fenomenalan start reprezentacije do 17 leta u kvalifikacijama za EP

21.10.2023. 21:16
Srbija - Azerbejdžan U17
Srbija - Azerbejdžan U17 / Izvor: MN Press

Duel je odigran u Staroj Pazovi.

Selekcija Srbije do 17 godina trijumfalno je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, pošto je u prvom kolu ubedljivo savladala vršnjake iz Azerbejdžana rezultatom 5:1.

SPASAO ZVEZDU I BAHARA: Jovan Mijatović posle nekoliko minuta na terenu doneo TRIJUMF šampionu Srbije

LEGENDA ZAGRMELA: Meniga treba lansirati i poslati peške u Holandiju

STRAŠAN LONDONSKI DERBI: Čelsi imao 2:0, Arsenal u finišu stigao do boda

Meč je odigran u Staroj Pazovi, a izabranici selektora Jovana Damjanovića su već u 4. minutu stekli prednost. Strelac je bio Đorđe Ranković.

Azerbejdžanci su nespretnom intervencijom Igora Bubanje u 11. minutu došli do izjednačenja, ali se ispostavilo i počasnog gola.

Sa dva gola Stefana Mladenovića u 26. i 29. otišlo se na odmor.

SRBIJA - AZERBEJDŽAN 5:1 (3:1)

STRELCI: Ranković 4, Maldenović 26, 29, Kostić (p) 59, Bajramović 87. - Bubanja (ag) 11.

Sportski centar FSS u Staroj Pazovi.

SRBIJA: Jovanović, Bubanja (od 79. Misić), Roganović (od 69. Ivanović), Stojanović, Avdić, Mladenović, Bačanin, Vasilić (od 64. Bajramović), Đorđević (od 79. Bondžulić), Kostić, Ranković (od 64. Makević). Selektor: Jovan Damjanović.

AZERBEJDŽAN: Hušanov, Orujov, T.Ahmadov, Ališov, Mharamov, Medijev (od 75. Babazada), Karimov (od 75. Gasimov), Habrajizalde (od 46. Farulazade), Šakarkanov (od 37. S. Ahmadov), Nazarli, Salimov (od 30. Nabizade). Selektor: Fuzuli Mamadov.

Do kraja susreta mrežu gostujuće reprezentacije pogađali su Bogdan Kostić u 59. iz penala i Eldin Bajramović u 87. minutu.

U narednom kolu naša reprezentacija igra protiv Luksemburga, a taj meč je na programu 24. oktobra. Tri dana kasnije "Orliće" očekuje duel protiv vršnjaka iz Slovenije.