КРАЈ ЗА ОЧАЈНУ ЗВЕЗДУ: Монако "ПРЕГАЗИО" шампиона Србије у мечу одлуке

03.11.2022. 17:31
Monako - Crvena zvezda
Монако - Црвена звезда / Извор: Реутерс

Дуел шестог кола Лиге Европе.

Фудбалери Монака савладали су убедљиво са 4:1 Црвену звезду у Монте Карлу у мечу шестог кола Лиге Европе. Тако је тим из Кнежевине заузео друго место у групи и прошао у шеснаестину финала Лиге Европе, док су изабраници Милоша Милојевића завршили такмичење.

Монако је цео црвено-бео

НИКАД УЗБУДЉИВИЈА НОКАУТ ФАЗА: Ово су сви учесници 1/8 финала Лиге шампиона!

ЖРЕБ ЗА КУП СРБИЈЕ: Звезда иде на ноге Партизановом џелату

Звезда је кренула јако и у првих четири минута је изгледало као да ће Београђани доминирати. Ипак, практично први озбиљан прелазак центра домаћих је донео гол Фоланда, а самим тим и поптуно расуло код црвено-белих. Тактичко изненађење са Кангом као јединим класичним задњим везним се показала као лоша солуција и само се чекало када ће пасти и други гол.

Поново је Фоланд затресао мрежу црвено-белих у 29. минуту и до краја полувремена није било превише узбуђења. Имали су домаћи неке опасне акције, али нису успели да дођу до трећег гола.

Лига Европе, 6. коло групе Х

Монако – Црвена звезда 4:1 (2:0)

Стрелци: 1:0 Фоланд 5, 2:0 Фоланд 29, 3:0 Родић (аг) 50, 3:1 Канга (п) 54, 4:1 Фоланд 87.

Стадион: Луј II (Монако)

Судија: Сердар Гузубујук (Холандија)

МОНАКО: Нибел – Дисаси, Марипан, Бадијашил – Дијата (од 75. Вандерсон), Фофана, Камара (од 85. Матазо), Головин (од 85. Јакобс), Енрике – Фоланд (0д 90. Бен Сехир), Бен Једер (од 75. Ембола). Тренер: Филип Клемон

ЦРВЕНА ЗВЕЗДАБорјан – Гобељић, Ераковић, Милуновић, Родић (од 85. Азаров) – Иванић, Канга (од 71. Мустафа) – Букари (од 71. Бен), Катаи (0д 60. Кангва), Митровић (од 46. Срнић) – Пешић. Тренер: Милош Милојевић

Већ у 50. минуту Милан Родић је закуцао лопту у мрежу имењака Борјана и тада је свима било јасно да су снови о европском пролећу постали практично недостижни.

Успео је са пенала, Канга да смањи резултат, а када је Пешић затресао мрежу помислило се да може до преокрета. Ипак, ВАР је поништио погодак популарног Шиље и то је занчило да је Монако близу наставка такмичења у Лиги Европе, док Звезда остаје само да игра мечеве у Србији.

Тачку на меч је у 87. минуту поставио Фоланд, који је три пута био стрелац на овом дуелу. Црвена звезда је у већем делу мечу била у најмању руку очајна и крајњи резултат је правичан однос снага на терену.

Уживо ток меча можете пратити овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Играће се још четири минута
87. минут
4:1! Поново Фоланд погађа и зацементиран је пораз Звезде.
81. минут
Одличан шут Иванића, али мало поред стативе је завршила лопта.
71. минут
Дупла измена код Звезде. Изашли су Букари и Канга, а ушли Бен и Мустафа.
67. минут
Поништен је гол Александра Пешића и она мала нада у преокрет је отишла у неповрат.
60. минут
Код Звезде Кингс Кангва улази уместо Александра Катаија.
56. минут
Канга добро шутира, али само корнер за Звезду.
54. минут
3:1!!! Канга погађа из пенала доњи десни голманов угао.
54. минут
Пенал за Звезду. Оборен је Мирко Иванић, после додавања Катаија.
50. минут
3:0!!! Головин је пуцао, а Родић је закуцао у мрежу.
49. минут
Букари није стигао центрирану и лопту и она је отишла далеко до гола.
46. минут
Почело је друго полувреме

Звезди је потребан неко попут Рајка Јањанина и меча са Бенфиком у Купу шампиона 1984. године.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

40. минут
Не види се више чак ни жеља код играча Звезде да нешто ураде. Јасно је да једва чекају полувреме, а онда можда у свлачионици да се појави неки магични штапић, па да ова група играча постане озбиљан тим.
27. минут
Коначно 2:0!!!! Само је било питање времена када ће Монако дати гол. Фоланд је рутински са ивице шеснаестерца, коју је претходно Милуновић поклонио, погодио доњи леви угао Милана Борјана.

24. минут
Фоланд са пет метара погађа Милуновића и уместо 2:0 биће корнер.
17. минут
Нова шанса за домаће, али Иванић је главом лопту скренуо у корнер.
15. минут
Мало среће за Звезду. Офсајд је спречио домаће да поведу са 2:0.
13, минут
Канга је изгубио лопту, али из контер три на два домаћи нису дошли до оновг гола. Опет је одбранио Борјан.
12. минут
Дијата је био сам на ивици шеснаестерца, али је лоше пуцао.
10. минут
После кикса Борјан опет феноменално брани. Остаје 1:0.
9. минут
Борјан брани одличан шут који је упитио Дијата.

Лоше вести стижу из Турске: Трабзон води 1:0 против Ференцвароша.

6. минут
Канга шутира у оквир гола, али слабо је то било. Нибел је лако ухватио лопту.
5. минут
1:0!!!! Шок за црвено-беле. Борјан је лоше изашао и Фоланд је главом затресао мрежу.