KRAJ ZA OČAJNU ZVEZDU: Monako "PREGAZIO" šampiona Srbije u meču odluke

03.11.2022. 17:31
Monako - Crvena zvezda
Monako - Crvena zvezda / Izvor: Reuters

Duel šestog kola Lige Evrope.

Fudbaleri Monaka savladali su ubedljivo sa 4:1 Crvenu zvezdu u Monte Karlu u meču šestog kola Lige Evrope. Tako je tim iz Kneževine zauzeo drugo mesto u grupi i prošao u šesnaestinu finala Lige Evrope, dok su izabranici Miloša Milojevića završili takmičenje.

Monako je ceo crveno-beo

NIKAD UZBUDLJIVIJA NOKAUT FAZA: Ovo su svi učesnici 1/8 finala Lige šampiona!

ŽREB ZA KUP SRBIJE: Zvezda ide na noge Partizanovom dželatu

Zvezda je krenula jako i u prvih četiri minuta je izgledalo kao da će Beograđani dominirati. Ipak, praktično prvi ozbiljan prelazak centra domaćih je doneo gol Folanda, a samim tim i poptuno rasulo kod crveno-belih. Taktičko iznenađenje sa Kangom kao jedinim klasičnim zadnjim veznim se pokazala kao loša solucija i samo se čekalo kada će pasti i drugi gol.

Ponovo je Foland zatresao mrežu crveno-belih u 29. minutu i do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja. Imali su domaći neke opasne akcije, ali nisu uspeli da dođu do trećeg gola.

Liga Evrope, 6. kolo grupe H

Monako – Crvena zvezda 4:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Foland 5, 2:0 Foland 29, 3:0 Rodić (ag) 50, 3:1 Kanga (p) 54, 4:1 Foland 87.

Stadion: Luj II (Monako)

Sudija: Serdar Guzubujuk (Holandija)

MONAKO: Nibel – Disasi, Maripan, Badijašil – Dijata (od 75. Vanderson), Fofana, Kamara (od 85. Matazo), Golovin (od 85. Jakobs), Enrike – Foland (0d 90. Ben Sehir), Ben Jeder (od 75. Embola). Trener: Filip Klemon

CRVENA ZVEZDABorjan – Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić (od 85. Azarov) – Ivanić, Kanga (od 71. Mustafa) – Bukari (od 71. Ben), Katai (0d 60. Kangva), Mitrović (od 46. Srnić) – Pešić. Trener: Miloš Milojević

Već u 50. minutu Milan Rodić je zakucao loptu u mrežu imenjaka Borjana i tada je svima bilo jasno da su snovi o evropskom proleću postali praktično nedostižni.

Uspeo je sa penala, Kanga da smanji rezultat, a kada je Pešić zatresao mrežu pomislilo se da može do preokreta. Ipak, VAR je poništio pogodak popularnog Šilje i to je zančilo da je Monako blizu nastavka takmičenja u Ligi Evrope, dok Zvezda ostaje samo da igra mečeve u Srbiji.

Tačku na meč je u 87. minutu postavio Foland, koji je tri puta bio strelac na ovom duelu. Crvena zvezda je u većem delu meču bila u najmanju ruku očajna i krajnji rezultat je pravičan odnos snaga na terenu.

Uživo tok meča možete pratiti ovde.

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igraće se još četiri minuta
87. minut
4:1! Ponovo Foland pogađa i zacementiran je poraz Zvezde.
81. minut
Odličan šut Ivanića, ali malo pored stative je završila lopta.
71. minut
Dupla izmena kod Zvezde. Izašli su Bukari i Kanga, a ušli Ben i Mustafa.
67. minut
Poništen je gol Aleksandra Pešića i ona mala nada u preokret je otišla u nepovrat.
60. minut
Kod Zvezde Kings Kangva ulazi umesto Aleksandra Kataija.
56. minut
Kanga dobro šutira, ali samo korner za Zvezdu.
54. minut
3:1!!! Kanga pogađa iz penala donji desni golmanov ugao.
54. minut
Penal za Zvezdu. Oboren je Mirko Ivanić, posle dodavanja Kataija.
50. minut
3:0!!! Golovin je pucao, a Rodić je zakucao u mrežu.
49. minut
Bukari nije stigao centriranu i loptu i ona je otišla daleko do gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

Zvezdi je potreban neko poput Rajka Janjanina i meča sa Benfikom u Kupu šampiona 1984. godine.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minut
Ne vidi se više čak ni želja kod igrača Zvezde da nešto urade. Jasno je da jedva čekaju poluvreme, a onda možda u svlačionici da se pojavi neki magični štapić, pa da ova grupa igrača postane ozbiljan tim.
27. minut
Konačno 2:0!!!! Samo je bilo pitanje vremena kada će Monako dati gol. Foland je rutinski sa ivice šesnaesterca, koju je prethodno Milunović poklonio, pogodio donji levi ugao Milana Borjana.

24. minut
Foland sa pet metara pogađa Milunovića i umesto 2:0 biće korner.
17. minut
Nova šansa za domaće, ali Ivanić je glavom loptu skrenuo u korner.
15. minut
Malo sreće za Zvezdu. Ofsajd je sprečio domaće da povedu sa 2:0.
13, minut
Kanga je izgubio loptu, ali iz konter tri na dva domaći nisu došli do onovg gola. Opet je odbranio Borjan.
12. minut
Dijata je bio sam na ivici šesnaesterca, ali je loše pucao.
10. minut
Posle kiksa Borjan opet fenomenalno brani. Ostaje 1:0.
9. minut
Borjan brani odličan šut koji je upitio Dijata.

Loše vesti stižu iz Turske: Trabzon vodi 1:0 protiv Ferencvaroša.

6. minut
Kanga šutira u okvir gola, ali slabo je to bilo. Nibel je lako uhvatio loptu.
5. minut
1:0!!!! Šok za crveno-bele. Borjan je loše izašao i Foland je glavom zatresao mrežu.