БРИЉАНТНА СРБИЈА: Тумбаковићев ЏОКЕР Милинковић Савић довео Србију на корак од Првенства Европе

08.10.2020. 20:08
Sergej Milinković Savić
Сергеј Милинковић Савић / Извор: Реутерс

Полуфинале баража за Првенство Европе.

Фудбалска репрезентација Србије победила је са 2:1 Норвешке у Ослу, у сусрету полуфинала баража за Европско првенство. Иизабраници Љубише Тумбаковића ће бити домаћини у финалу 12 новембра Шкотској која је са 5:4 после пенала победила Израел (није било голова у 120 минута). Стрелац оба гола за Србију у Ослу је био Сергеј Милинковић Савић који је ушао у игру у 80. минуту.

Последња шанса за "Орлове": Ево због чега не смеш да пропустиш меч Норвешка – Србија

ТУМБА СВЕ ИЗНЕНАДИО САСТАВОМ! Ристић у првој постави против Норвежана, али ТУ НИЈЕ КРАЈ!

ЛУТРИЈА У ОСЛУ: Ево колико навијача чека фудбалере Србије у Норвешкој

Прво полувреме је било можда и најбоље од када је Србија самостална земља, али није било голова. Сјајни су били изабраници Љубише Тумбаковића, али нису успели да крунишу такву игру. Најбољу прилику промашио је Александар Митровић за Србију, а Халанд за домаће.

У наставку Норвежани су успели да на тренутке буду и бољи, али Ђуричић је успео да проаши зицер који је стварно тешко промашити у 55. минуту.

До вођства Србија је стигла у 81. минуту. Стрелац је био Сергеј Милинковић Савић који је у игру ушао само минут раније.

Када се очекивало да славимо у регуларном току уследио је хладан туш у 88. минуту. Матијас Норман шутира са 18 метара, искоса, гађао је даљи, леви угао, а лопта кроз гужву у нашем казненом простору проналази пут у мрежу.

Ипак, у продужетку је задовољена правда. Сергеј Милинковић Савић, који у претходних 16 наступа за Србију није дао ниједан гол, сада је дао два! И то овај други, мајсторски, лобом с леве ивице петерца, три минута пре краја првог од два 15-минутна продужетка. Претходно је Лазовић погодио стативу у 100. минуту.

До краја су Норвежани покушавали, али нису имали снаге за нови подвиг.

У наставку можете пратити како су се из минута у минут кретала дешавања на овом мечу.

КРАЈ!!! ПОБЕДА СРБИЈЕ!!! Само нас један меч и то код нас дели од пласмана на Европско првенство, где две деценије нисмо били.

120. минут
Играће се још један минут
118. минут
Саша Лукић уместо Душана Тадића
116. минут
Одлично пресеца напад Гаћиновић, али не жели да нападне
113. минут
Норвежани крећу на све или ништа. Надамо се да овога пута неће успети да оставре оно што су урадили на крају регуларног дела
107. минут
Слободан ударац за Себију са 17 метара и то са средине. Лоптин прилази Александар Коларав, али брани Јарштајн. Корнер за Орлове
106. минут
Мијат Гаћиновић улази уместо Дарка Лазовића
105. минут
Крај првог продужетка
103. минут
ГОООЛ!!! Мајсторија Милинковић Савића. Србија је на корак од победе
100. минут
СТАТИВА!!! Лазовић сјајно шутира, али нема среће. Тадић после тога покуашава, али недовољно јако
98. минут
Блага иницијатива Србије, али без изгледније прилике у продужетку
96. минут
Рајковић спречава шансу. На време је кренуо са гола и стигао први до лопте
91. минут
Почео је први продужетак

КРАЈ РЕГУЛАРНОГ ТОКА: Играће се продужеци

90 3. минут
Жути картон за Луку Миливојевића
90 2. минут
Гужва пред голом Норвешке, али само малк шут Митровића
90. минут
Играће се још четири минута. Ако не буде голова следе два продужетка од по 15 минута
88. минут
Норвешка изједначује. Норман шутира са ивице шеснаестерца и погађа супротни угао. Продужеци се назиру

86. минут
Александар Митровић шутира главомправо у голмана. Лепо је центраирао Лазовић
85. минут
Рајковић лако скида центаршут Кинга
81. минут
ГОООООЛ!!! Сергеј Милинковић Савић после минут на терну постиже гол. Тадић је центрирао, Александар Митровић вратио лопту, а Сергеј са неколико метара лагано затресао мрежу

80. минут
Две промена код Србије. Сергеј Милинковић Савић улази уместо Филипа Ђуричића, док Лука Миливојвић мења Максимовића.
74. минут
Кинг шутира са неких 15 метара, али после одбране Рајковића, Стефан ава лопту у корнерМитровић испуц
72. минут
Коларов са 30 метара сјајно шутира, али голман избацује у корнер
66. минут
Нова измена код домаћина. Џошуа Кинг улази уместо Стефан Јохансена
60. минут
Јавна опомена за Михајла Ристића због оштрог старта
57. минут
Лазовић до Митровић. Центарфор Фулама главом пуца са седам осам метара, али опет нема гола
55. минут
Ово је немогуће. Сада и Филип Ђуричић са три метра не постиже гол

48. минут
Жути картон за новајлију на терену, Нормана, због оштрог старта на Ђуричићу уз аут-линију. Центршут Тадић, Гудељ главом преко гола
46. минут
Почело је друго полувреме. Матијас Норман је ушао уместо Маркуса Хенриксена у екипи Норвешке

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМА. Апсолутна доминација Србије, али ништа није материјализовано

45. минут
Серлот главом сјајно пуца, али Рајковић парадом хвата лопту
41. минут
Колорав лоше додаје у контри, а била је то солидна прилика

35. минут
Шта је промашио Митровић не верује нико на терену. Са пет метара центарфор Србије није погодио практично празну мрежу
33.минут
Максимовић са гол линије скида сигуран гол после шута Халанда

Norveška - Srbija
Норвешка - Србија / Извор: Реутерс

31. минут
Берге са 30 метара шутира поред доста гола
27. минут
Србија доминира као никада у последњих неколико година, али гола нема. Митровић је био испред лопте коју му је упутио Ђуричић
25. минут
Лазовић центрира до Митровића који не користи сјајну прилику. Ђуричић касни на лопту
17. минут
Ђуричић главом после центаршута Тадића право у голмана Норвешке.
14. минут
Први корнер за Норвешку. Ипак, ништа од тога. Србија креће у контру и прекршај над Ђурићичем.
12. минут
Халанд у прилици,али прави прекршај над Стефаном Митровићем
6. минут
Сјајна прилика за Лазовића, али само корнер, јер је изблокиран шут
5. минут
Тадић до Ђуричића, али ни шут ни центаршут искоса са леве стране
1. минут
Почела је утакмица. Србија је у шанси, али Максимовић пуца главом поред гола

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Интониране су химне и сви стартери оба тима су певали. Значи да су селектори изабрали момке који у срцу имају своју отаџбину