17°C
21.05.2024.
117.1131
107.829

BRILJANTNA SRBIJA: Tumbakovićev DŽOKER Milinković Savić doveo Srbiju na korak od Prvenstva Evrope

08.10.2020. 20:08
Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savić / Izvor: Reuters

Polufinale baraža za Prvenstvo Evrope.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je sa 2:1 Norveške u Oslu, u susretu polufinala baraža za Evropsko prvenstvo. Iizabranici Ljubiše Tumbakovića će biti domaćini u finalu 12 novembra Škotskoj koja je sa 5:4 posle penala pobedila Izrael (nije bilo golova u 120 minuta). Strelac oba gola za Srbiju u Oslu je bio Sergej Milinković Savić koji je ušao u igru u 80. minutu.

Poslednja šansa za "Orlove": Evo zbog čega ne smeš da propustiš meč Norveška – Srbija

TUMBA SVE IZNENADIO SASTAVOM! Ristić u prvoj postavi protiv Norvežana, ali TU NIJE KRAJ!

LUTRIJA U OSLU: Evo koliko navijača čeka fudbalere Srbije u Norveškoj

Prvo poluvreme je bilo možda i najbolje od kada je Srbija samostalna zemlja, ali nije bilo golova. Sjajni su bili izabranici Ljubiše Tumbakovića, ali nisu uspeli da krunišu takvu igru. Najbolju priliku promašio je Aleksandar Mitrović za Srbiju, a Haland za domaće.

U nastavku Norvežani su uspeli da na trenutke budu i bolji, ali Đuričić je uspeo da proaši zicer koji je stvarno teško promašiti u 55. minutu.

Do vođstva Srbija je stigla u 81. minutu. Strelac je bio Sergej Milinković Savić koji je u igru ušao samo minut ranije.

Kada se očekivalo da slavimo u regularnom toku usledio je hladan tuš u 88. minutu. Matijas Norman šutira sa 18 metara, iskosa, gađao je dalji, levi ugao, a lopta kroz gužvu u našem kaznenom prostoru pronalazi put u mrežu.

Ipak, u produžetku je zadovoljena pravda. Sergej Milinković Savić, koji u prethodnih 16 nastupa za Srbiju nije dao nijedan gol, sada je dao dva! I to ovaj drugi, majstorski, lobom s leve ivice peterca, tri minuta pre kraja prvog od dva 15-minutna produžetka. Prethodno je Lazović pogodio stativu u 100. minutu.

Do kraja su Norvežani pokušavali, ali nisu imali snage za novi podvig.

U nastavku možete pratiti kako su se iz minuta u minut kretala dešavanja na ovom meču.

KRAJ!!! POBEDA SRBIJE!!! Samo nas jedan meč i to kod nas deli od plasmana na Evropsko prvenstvo, gde dve decenije nismo bili.

120. minut
Igraće se još jedan minut
118. minut
Saša Lukić umesto Dušana Tadića
116. minut
Odlično preseca napad Gaćinović, ali ne želi da napadne
113. minut
Norvežani kreću na sve ili ništa. Nadamo se da ovoga puta neće uspeti da ostavre ono što su uradili na kraju regularnog dela
107. minut
Slobodan udarac za Sebiju sa 17 metara i to sa sredine. Loptin prilazi Aleksandar Kolarav, ali brani Jarštajn. Korner za Orlove
106. minut
Mijat Gaćinović ulazi umesto Darka Lazovića
105. minut
Kraj prvog produžetka
103. minut
GOOOL!!! Majstorija Milinković Savića. Srbija je na korak od pobede
100. minut
STATIVA!!! Lazović sjajno šutira, ali nema sreće. Tadić posle toga pokuašava, ali nedovoljno jako
98. minut
Blaga inicijativa Srbije, ali bez izglednije prilike u produžetku
96. minut
Rajković sprečava šansu. Na vreme je krenuo sa gola i stigao prvi do lopte
91. minut
Počeo je prvi produžetak

KRAJ REGULARNOG TOKA: Igraće se produžeci

90+3. minut
Žuti karton za Luku Milivojevića
90+2. minut
Gužva pred golom Norveške, ali samo malk šut Mitrovića
90. minut
Igraće se još četiri minuta. Ako ne bude golova slede dva produžetka od po 15 minuta
88. minut
Norveška izjednačuje. Norman šutira sa ivice šesnaesterca i pogađa suprotni ugao. Produžeci se naziru

86. minut
Aleksandar Mitrović šutira glavompravo u golmana. Lepo je centrairao Lazović
85. minut
Rajković lako skida centaršut Kinga
81. minut
GOOOOOL!!! Sergej Milinković Savić posle minut na ternu postiže gol. Tadić je centrirao, Aleksandar Mitrović vratio loptu, a Sergej sa nekoliko metara lagano zatresao mrežu

80. minut
Dve promena kod Srbije. Sergej Milinković Savić ulazi umesto Filipa Đuričića, dok Luka Milivojvić menja Maksimovića.
74. minut
King šutira sa nekih 15 metara, ali posle odbrane Rajkovića, Stefan ava loptu u kornerMitrović ispuc
72. minut
Kolarov sa 30 metara sjajno šutira, ali golman izbacuje u korner
66. minut
Nova izmena kod domaćina. Džošua King ulazi umesto Stefan Johansena
60. minut
Javna opomena za Mihajla Ristića zbog oštrog starta
57. minut
Lazović do Mitrović. Centarfor Fulama glavom puca sa sedam osam metara, ali opet nema gola
55. minut
Ovo je nemoguće. Sada i Filip Đuričić sa tri metra ne postiže gol

48. minut
Žuti karton za novajliju na terenu, Normana, zbog oštrog starta na Đuričiću uz aut-liniju. Centršut Tadić, Gudelj glavom preko gola
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Matijas Norman je ušao umesto Markusa Henriksena u ekipi Norveške

KRAJ PRVOG POLUVREMA. Apsolutna dominacija Srbije, ali ništa nije materijalizovano

45. minut
Serlot glavom sjajno puca, ali Rajković paradom hvata loptu
41. minut
Kolorav loše dodaje u kontri, a bila je to solidna prilika

35. minut
Šta je promašio Mitrović ne veruje niko na terenu. Sa pet metara centarfor Srbije nije pogodio praktično praznu mrežu
33.minut
Maksimović sa gol linije skida siguran gol posle šuta Halanda

Norveška - Srbija
Norveška - Srbija / Izvor: Reuters

31. minut
Berge sa 30 metara šutira pored dosta gola
27. minut
Srbija dominira kao nikada u poslednjih nekoliko godina, ali gola nema. Mitrović je bio ispred lopte koju mu je uputio Đuričić
25. minut
Lazović centrira do Mitrovića koji ne koristi sjajnu priliku. Đuričić kasni na loptu
17. minut
Đuričić glavom posle centaršuta Tadića pravo u golmana Norveške.
14. minut
Prvi korner za Norvešku. Ipak, ništa od toga. Srbija kreće u kontru i prekršaj nad Đurićičem.
12. minut
Haland u prilici,ali pravi prekršaj nad Stefanom Mitrovićem
6. minut
Sjajna prilika za Lazovića, ali samo korner, jer je izblokiran šut
5. minut
Tadić do Đuričića, ali ni šut ni centaršut iskosa sa leve strane
1. minut
Počela je utakmica. Srbija je u šansi, ali Maksimović puca glavom pored gola

PRVO POLUVREME

Intonirane su himne i svi starteri oba tima su pevali. Znači da su selektori izabrali momke koji u srcu imaju svoju otadžbinu