ПОЗНАТИ СУ СВИ УЧЕСНИЦИ ЕВРА! Украјина и Пољска ће играти на првенству Старог континента

26.03.2024. 23:33
Fudbalska reprezentacija Ukrajine
Фудбалска репрезентација Украјине / Извор: Профимедиа

Фудбалска репрезентација Украјине играће на овогодишњем Европском првенству пошто је у баражу савладала Исланд после прекокрета, резултатом 2:1.

На ЕУРУ ће играти у Групи Е, са селекцијама Белгије, Словачке и Румуније!

Исланд је водио са 1:0 после првог полувремена, али је Украјина, баш као у полуфиналу са Босном и Херцеговином успела да направи преокрет и још једним тријумфом резултатом 2:1 избори пласман на ЕП.

Алберт Гудмунсон довео је Исланд у вођство после пола сата игре, а девет минута касније Украјинцима је гол поништен због офсајда.

После паузе Украјинци су додали гас, а све се исплатило у 54. минуту голом Циганкова.

Након тога, уследило је динамичних пола сата, са нападима на обе стране, али и промашеним приликама, све до 84. минута. Акција је текла по десној страни преко Циганкова, који је пронашао Судакова, а овај одмах асистирао за Мудрика који са ивице казненог простора погађа доњи десни угао - 2:1.

Успели су Украјинци да задрже то вођство и обезбеде пласман на ЕУРО, где се два сата раније по први пут у историји пласирала и Грузија после бољег извођења пенала над Грчком.

Након пенала пласман на Европско првенство обезбедили су и Пољаци, који су после извођења једанаестераца елиминисали Велс резултатом 5:4, пошто у регуларном току меча и у продужецима није било голова.

Репрезентација Пољске ће на шампионату Европе играти у групи Д, са Француском, Аустријом и Холандијом.

Обе екипе играле су опрезно, са жељом да не погреше, а нешто офанзивнији били су управо Пољаци, но није било голова током 120 минута.

На крају, Пољаци су после пенала постали последњи учесник ЕУРА.