ОПАСНОСТ ЗА ЗВЕЗДУ: Потенцијални ривал у Лиги шампиона НЕМИЛОСРДАН у дербију (ВИДЕО)

04.07.2019. 20:11
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Одигран дерби сезоне.

Лоше вести за Црвену звезду стижу из Финске. Потенцијални противник најбољег клуба Суперлиге Србије у квалификацијама за Лигу шампиона, екипа Хелсинкија, славила је у дербију шампионата Финске против Хонке на гостовању резултатом 2:0.

Екипа Тонија Кокселе тријумфално је прошла на тешком терену и тријумфом у директном дуелу претекла домаћина на другој позицији.

Питање победника решено је до полувремена, пошто је Хелсинки већ после 30 минута имао два гола предности. Вођство гостима донео је млади везиста Кан Каиринен у деветом минуту, када је прецизним шутем са 20 метара погодио доњи леви угао голмана Хонке.

Коначан резултат постављен је у 32. минуту, Себастијан Далстром је крунисао акције целог тима, коју је започео крилни нападач Рику Риски: са десне стране на правом месту центрирао је Далстрому, који је из близине рутински извршио реализацију.

Иако се пробио до друге позиције, Хелсинки и даље заостаје за водећим Илвешом. Наиме, оба тима сакупила су по 25 бодова, али актуелни шампион има чак четири меча више од лидера, а три утакмице управо од Хонке. Зато ће шампиону бити потребно да серијом победа у наредним колима успостави прикључак и одбрани наслов најбољег.

Погледајте како изгледа руска атлетичарка Дарија Клишина.