OPASNOST ZA ZVEZDU: Potencijalni rival u Ligi šampiona NEMILOSRDAN u derbiju (VIDEO)

04.07.2019. 20:11
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Odigran derbi sezone.

Loše vesti za Crvenu zvezdu stižu iz Finske. Potencijalni protivnik najboljeg kluba Superlige Srbije u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ekipa Helsinkija, slavila je u derbiju šampionata Finske protiv Honke na gostovanju rezultatom 2:0.

Ekipa Tonija Koksele trijumfalno je prošla na teškom terenu i trijumfom u direktnom duelu pretekla domaćina na drugoj poziciji.

Pitanje pobednika rešeno je do poluvremena, pošto je Helsinki već posle 30 minuta imao dva gola prednosti. Vođstvo gostima doneo je mladi vezista Kan Kairinen u devetom minutu, kada je preciznim šutem sa 20 metara pogodio donji levi ugao golmana Honke.

Konačan rezultat postavljen je u 32. minutu, Sebastijan Dalstrom je krunisao akcije celog tima, koju je započeo krilni napadač Riku Riski: sa desne strane na pravom mestu centrirao je Dalstromu, koji je iz blizine rutinski izvršio realizaciju.

Iako se probio do druge pozicije, Helsinki i dalje zaostaje za vodećim Ilvešom. Naime, oba tima sakupila su po 25 bodova, ali aktuelni šampion ima čak četiri meča više od lidera, a tri utakmice upravo od Honke. Zato će šampionu biti potrebno da serijom pobeda u narednim kolima uspostavi priključak i odbrani naslov najboljeg.

Pogledajte kako izgleda ruska atletičarka Darija Klišina.