ОВО СЕ РЕТКО ВИЂА! Орлићи на Европском првенству због МАЊЕГ БРОЈА КАРТОНА!

07.06.2022. 21:24
Omladinska reprezentacija Srbije
Омладинска репрезентација Србије

Фер-плеј пресудио.

Омладинска репрезентација Србије (у19) пласирала се на Европско првенство захваљујући бољој гол разлици од Украјине. Орлићи су савладали у последњем колу репрезентацију Норвешке резултатом 3:2.

НЕСЛАВАН КРАЈ КВАЛИФИКАЦИЈА: Србији "само бод" на Фарским Острвима

СЈАЈНА ВЕСТ ЗА ПИКСИЈА И ”ОРЛОВЕ”: Звезда Тотенхема ПРОПУШТА меч са Србијом!

СТАНКОВИЋ ЋЕ ИМАТИ "СЛАТКЕ МУКЕ": И Бен и Кангва стрелци у афричком дербију (ВИДЕО)

Пред меч са Норвежанима, Орлићима је било потребно да Украјинци не славе са два или више голова разлике, а Холанђани су са играчем мање успели да изгубе само 2:1.

Србија је повела голом Лазића у 33. минуту, да би само три минута касније Немања Мотика био сигуран за 2:0.

Великих 3:0 било је у 47. минуту и чинило се тада, сигуран пласман на ЕУРО, Ратков је постигао гол, али...

Норвежани су се вратили у игру, Енг у 75. и Карлсбак у 82. минуту погађају, али није им било довољно.

На крају мечева до сада ретко виђена сцена! Репрезентације Србије и Украјине имале су све идентично: број бодова, међусобни и гол разлику - 6:4.

Ко иде на ЕУРО било је главно питање? На крају, дошло се до 7. ставке у правилнику: број жутих картона! Србија је ту победила!

Наши фудбалери добили су на турниру 11 жутих картона, а Украјиници 13.

Србија се на Првенству Европе у Словачкој налази у Групи Б заједно са Енглеском, Израелом и Аустријом. Први меч наши омладинци играју 19. јуна против Израела (17,30) у месту Жиар на Хроном. Три дана касније следи дуел са Енглеском у Бањској Бистрици (20,00), а 24. јуна на програму је меч са Аустријом (20,00) такође на стадиону у Бањској Бистрици.

У Групи А налазе се Словачка, Француска, Италија и Румунија. Две селекције из групе одлазе у полуфинале, а пет најбољих репрезентација (полуфиналисти и победник дуела трећепласираних селекција у групи, меч се игра 28. јуна у Сенецу, 17,00) избориће пласман на Првенство света (У20) које броји 24 учесника и одржава  се идуће године  у Индонезији.