OVO SE RETKO VIĐA! Orlići na Evropskom prvenstvu zbog MANJEG BROJA KARTONA!

07.06.2022. 21:24
Omladinska reprezentacija Srbije

Fer-plej presudio.

Omladinska reprezentacija Srbije (u19) plasirala se na Evropsko prvenstvo zahvaljujući boljoj gol razlici od Ukrajine. Orlići su savladali u poslednjem kolu reprezentaciju Norveške rezultatom 3:2.

NESLAVAN KRAJ KVALIFIKACIJA: Srbiji "samo bod" na Farskim Ostrvima

SJAJNA VEST ZA PIKSIJA I ”ORLOVE”: Zvezda Totenhema PROPUŠTA meč sa Srbijom!

STANKOVIĆ ĆE IMATI "SLATKE MUKE": I Ben i Kangva strelci u afričkom derbiju (VIDEO)

Pred meč sa Norvežanima, Orlićima je bilo potrebno da Ukrajinci ne slave sa dva ili više golova razlike, a Holanđani su sa igračem manje uspeli da izgube samo 2:1.

Srbija je povela golom Lazića u 33. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Nemanja Motika bio siguran za 2:0.

Velikih 3:0 bilo je u 47. minutu i činilo se tada, siguran plasman na EURO, Ratkov je postigao gol, ali...

Norvežani su se vratili u igru, Eng u 75. i Karlsbak u 82. minutu pogađaju, ali nije im bilo dovoljno.

Na kraju mečeva do sada retko viđena scena! Reprezentacije Srbije i Ukrajine imale su sve identično: broj bodova, međusobni i gol razliku - 6:4.

Ko ide na EURO bilo je glavno pitanje? Na kraju, došlo se do 7. stavke u pravilniku: broj žutih kartona! Srbija je tu pobedila!

Naši fudbaleri dobili su na turniru 11 žutih kartona, a Ukrajinici 13.

Srbija se na Prvenstvu Evrope u Slovačkoj nalazi u Grupi B zajedno sa Engleskom, Izraelom i Austrijom. Prvi meč naši omladinci igraju 19. juna protiv Izraela (17,30) u mestu Žiar na Hronom. Tri dana kasnije sledi duel sa Engleskom u Banjskoj Bistrici (20,00), a 24. juna na programu je meč sa Austrijom (20,00) takođe na stadionu u Banjskoj Bistrici.

U Grupi A nalaze se Slovačka, Francuska, Italija i Rumunija. Dve selekcije iz grupe odlaze u polufinale, a pet najboljih reprezentacija (polufinalisti i pobednik duela trećeplasiranih selekcija u grupi, meč se igra 28. juna u Senecu, 17,00) izboriće plasman na Prvenstvo sveta (U20) koje broji 24 učesnika i održava  se iduće godine  u Indoneziji.