ПАЛА И РОМА: Болоња на корак од Лиге шампиона!

22.04.2024. 20:50
FK Bolonja
ФК Болоња / Извор: Профимедиа

Фудбалери Болоње савладали су Рому у гостима резултатом 3:1 у мечу 33. кола Серије А.

Екипа Тијага Моте је најпријатније изненађење ове сезоне на "чизми", али су са два ремија у последња два меча допустили Роми да стигне на четири бода заостатка уз меч мање пред међусобни дуел.

Италијани су у међувремену сјајним наступом у европским такмичењима обезбедили и пето место које води у Лигу шампиона следеће сезоне, али им је и ту претила Аталанта која је имала само бод мање од Роме и такође меч мање од Болоње.

Стога је тиму из Емилија-Ромање победа била неопходна, како би у последњих пет кола притисак био на другима и тај циљ су успели да остваре.

Херој победе је био Усама Ел Азузи који је у 14. минуту постигао први гол на "Олимпику", а потом у 45. пред одлазак на паузу асистирао Џошуи Зиркзеу за 11. погодак у првенству понајбољег играча тима.

Екипа Данијелеа Де Росија игра сјајно од како је он наследио Жозеа Муриња и најавили су у 56. минуту када је Сердар Азмун смањио заостатак да би могли да се врате, али у томе нису успели.

Зиркзи је узвратио несебично својим саиграчима и асистирао Алексису Салемакерсу који је у 65. минуту поставио коначан резултат.

Свих 90 минута је на голу Роме провео Миле Свилар, који је одиграо можда и најслабији меч од како је постао први избор међу стативама за тим из италијанске престонице.

Болоња је четврта са 62 бода, седам више од петопласиране Роме која има меч мање. У наредном колу обе екипе играју против Удинезеа. Најпре ће у Удинама у четвртак гостовати "вучица" на дебију на клупи Фабија Канавара у екипи Лазара Самарџића, после чега ће Удинезе гостовати Болоњи у недељу.