PALA I ROMA: Bolonja na korak od Lige šampiona!

22.04.2024. 20:50
FK Bolonja
FK Bolonja / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Bolonje savladali su Romu u gostima rezultatom 3:1 u meču 33. kola Serije A.

Ekipa Tijaga Mote je najprijatnije iznenađenje ove sezone na "čizmi", ali su sa dva remija u poslednja dva meča dopustili Romi da stigne na četiri boda zaostatka uz meč manje pred međusobni duel.

Italijani su u međuvremenu sjajnim nastupom u evropskim takmičenjima obezbedili i peto mesto koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone, ali im je i tu pretila Atalanta koja je imala samo bod manje od Rome i takođe meč manje od Bolonje.

Stoga je timu iz Emilija-Romanje pobeda bila neophodna, kako bi u poslednjih pet kola pritisak bio na drugima i taj cilj su uspeli da ostvare.

Heroj pobede je bio Usama El Azuzi koji je u 14. minutu postigao prvi gol na "Olimpiku", a potom u 45. pred odlazak na pauzu asistirao Džošui Zirkzeu za 11. pogodak u prvenstvu ponajboljeg igrača tima.

Ekipa Danijelea De Rosija igra sjajno od kako je on nasledio Žozea Murinja i najavili su u 56. minutu kada je Serdar Azmun smanjio zaostatak da bi mogli da se vrate, ali u tome nisu uspeli.

Zirkzi je uzvratio nesebično svojim saigračima i asistirao Aleksisu Salemakersu koji je u 65. minutu postavio konačan rezultat.

Svih 90 minuta je na golu Rome proveo Mile Svilar, koji je odigrao možda i najslabiji meč od kako je postao prvi izbor među stativama za tim iz italijanske prestonice.

Bolonja je četvrta sa 62 boda, sedam više od petoplasirane Rome koja ima meč manje. U narednom kolu obe ekipe igraju protiv Udinezea. Najpre će u Udinama u četvrtak gostovati "vučica" na debiju na klupi Fabija Kanavara u ekipi Lazara Samardžića, posle čega će Udineze gostovati Bolonji u nedelju.