ЛЕ: Имао је Партизан играча ВИШЕ, веома, веома дуго, али НИЈЕ победио Алкмар (ВИДЕО+ФОТО)

19.09.2019. 22:52
Bibras Natho
Бибрас Natho / Извор: МН Press

Судија је био Гвида, из Италије.

Фудбалери Партизана нису победили АЗ Алкмар у утакмици првог кола групе Л Лиге Европе, иако су скоро сат времена имали играча више (искључен Јонас Свенсон). Коначан резултат је био 2:2, а оба гола за црно-беле дао је Бибрас Natho. Повели су гости, Партизан је преокренуо, али је велики бод гостима донео Мирон Боаду после одличне контре у 67. минуту.

Утакмица у Хумској одиграна је пред око 23 хиљаде малишана који су дошли из Београда, других места из Србије, Црне Горе, Републике Српске и Северне Македоније, пошто због казне УЕФА није било дозвољен приступ другим навијачима. Већ у недељу (18.00), црно-беле очекује још један важан меч, пошто ће у утакмици 9. кола Суперлиге дочекати највећег ривала, Црвену звезду.

У другом мечу групе, Манчестер јунајтед је победио Астану са 1:0.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Арсенал покорио Франкфурт, Србин ПОЛУДЕО у голеади АПОЕЛ-а (ФОТО)

ВРЕЛА УВЕРТИРА ПРЕД ДЕРБИ: Освануо ТРАНСПАРЕНТ уочи меча између Партизана и АЗ Алкмара (ВИДЕО)

КАКО ЛИ ЋЕ РЕАГОВАТИ ЕНГЛЕЗИ? Породица Бин Ладен улаже у клуб из Премијер лиге

После уводних минута, у којим је Партизан имао неколико прилика, уследио је "хладан туш". Одбрана црно-белих је лако испала, а Калвину Стенгсу је остало само да убаци лопту у мрежу Владимира Стојковића.

Недуго затим, црно-бели су дошли до предности, али не у головима. Такума Асано је кренуо ка голу Алкмара, али га је на ивици зауставио Јонас Свенсон. Добио је одмах црвени картон, а свестан шта је урадио није се много бунио. Могао је тада Партизан да изједначи, али је Зоран Тошић са 17 метара погодио само живи зид. Све се дешавало у 29. минуту, а само два минута касније тренер Алкмара је морао да мења. Изашао је до тада опасни Усама Идриси, а ушао Јапанац Јукинари Сугавара. У 36. минуту, могао је Асано да погоди мрежу гостију, али је био непрецизан са неколико метара. На изједначење се чекало до 42. минута.

Минут пре тога оборен је Садик, а са беле тачке сигуран је био Natho.

У другом полувремену, почело је промашајима Асана, а затим и Natha. Ипак, у 61. минуту Израелац је успео да коначно доведе Партизан у вођство.

Убрзо је шансу уместо Зорана Тошића добио Лазар Марковић. Нови хладан туш, уследио је само шест минута касније, када је Мирон Боаду побегао чуварима, а затим после одличне контре савладао Стојковића.

Како се меч ближио крају, млађани навијачи су почели да скандирају име Сејдубе Суме, а Милошевић као да их је послушао. Увео је Гвинејца, а изашао је Александар Шћекић. И у 80. минуту, Асано није успео да погоди мрежу Бизоа, пошто је са десетак метара био непрецизан. У 85. минуту, Марковић је лобовао голмана холандског тима, али лопта није прешла гол линију, већ је завршила на мрежи. У самој завршници, шансу је добио и Петар Гигић уместо Садика.

Нападали су до краја, али је на крају уписан само реми.

ПАРТИЗАН - АЗ 2:2

СТРЕЛЦИ: Natho 42.п, 61. - Стенгс 13, Боаду 67.

СТАДИОН: Партизана (Београд)

СУДИЈА: Марко Гвида (Италија)

ЖУТИ КАРТОНИ: Здјелар - Митдсјо

ЦРВЕНИ КАРТОН: Свенсон

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, С. Павловић, Урошевић, Шћекић (од 79. Сума), Здјелар, Тошић (од 63. Марковић), Natho, Асано, Садик (од 88. Гигић). Тренер: Милошевић.

АЗ АЛКМАР: Бизо, Свенсон, Флар, Вујтенс (од 55. Хаџидијакос), Вијндал, Митдсјо, Де Вит, Компајнерс, Стенгс (од 84. Класи), Боаду, Идриси (од 31. Сугавара). Тренер: Слот.