LE: Imao je Partizan igrača VIŠE, veoma, veoma dugo, ali NIJE pobedio Alkmar (VIDEO+FOTO)

19.09.2019. 22:52
Bibras Natho
Bibras Natho / Izvor: MN Press

Sudija je bio Gvida, iz Italije.

Fudbaleri Partizana nisu pobedili AZ Alkmar u utakmici prvog kola grupe L Lige Evrope, iako su skoro sat vremena imali igrača više (isključen Jonas Svenson). Konačan rezultat je bio 2:2, a oba gola za crno-bele dao je Bibras Natho. Poveli su gosti, Partizan je preokrenuo, ali je veliki bod gostima doneo Miron Boadu posle odlične kontre u 67. minutu.

Utakmica u Humskoj odigrana je pred oko 23 hiljade mališana koji su došli iz Beograda, drugih mesta iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske i Severne Makedonije, pošto zbog kazne UEFA nije bilo dozvoljen pristup drugim navijačima. Već u nedelju (18.00), crno-bele očekuje još jedan važan meč, pošto će u utakmici 9. kola Superlige dočekati najvećeg rivala, Crvenu zvezdu.

U drugom meču grupe, Mančester junajted je pobedio Astanu sa 1:0.

LIGA EVROPE: Arsenal pokorio Frankfurt, Srbin POLUDEO u goleadi APOEL-a (FOTO)

VRELA UVERTIRA PRED DERBI: Osvanuo TRANSPARENT uoči meča između Partizana i AZ Alkmara (VIDEO)

KAKO LI ĆE REAGOVATI ENGLEZI? Porodica Bin Laden ulaže u klub iz Premijer lige

Posle uvodnih minuta, u kojim je Partizan imao nekoliko prilika, usledio je "hladan tuš". Odbrana crno-belih je lako ispala, a Kalvinu Stengsu je ostalo samo da ubaci loptu u mrežu Vladimira Stojkovića.

Nedugo zatim, crno-beli su došli do prednosti, ali ne u golovima. Takuma Asano je krenuo ka golu Alkmara, ali ga je na ivici zaustavio Jonas Svenson. Dobio je odmah crveni karton, a svestan šta je uradio nije se mnogo bunio. Mogao je tada Partizan da izjednači, ali je Zoran Tošić sa 17 metara pogodio samo živi zid. Sve se dešavalo u 29. minutu, a samo dva minuta kasnije trener Alkmara je morao da menja. Izašao je do tada opasni Usama Idrisi, a ušao Japanac Jukinari Sugavara. U 36. minutu, mogao je Asano da pogodi mrežu gostiju, ali je bio neprecizan sa nekoliko metara. Na izjednačenje se čekalo do 42. minuta.

Minut pre toga oboren je Sadik, a sa bele tačke siguran je bio Natho.

U drugom poluvremenu, počelo je promašajima Asana, a zatim i Natha. Ipak, u 61. minutu Izraelac je uspeo da konačno dovede Partizan u vođstvo.

Ubrzo je šansu umesto Zorana Tošića dobio Lazar Marković. Novi hladan tuš, usledio je samo šest minuta kasnije, kada je Miron Boadu pobegao čuvarima, a zatim posle odlične kontre savladao Stojkovića.

Kako se meč bližio kraju, mlađani navijači su počeli da skandiraju ime Sejdube Sume, a Milošević kao da ih je poslušao. Uveo je Gvinejca, a izašao je Aleksandar Šćekić. I u 80. minutu, Asano nije uspeo da pogodi mrežu Bizoa, pošto je sa desetak metara bio neprecizan. U 85. minutu, Marković je lobovao golmana holandskog tima, ali lopta nije prešla gol liniju, već je završila na mreži. U samoj završnici, šansu je dobio i Petar Gigić umesto Sadika.

Napadali su do kraja, ali je na kraju upisan samo remi.

PARTIZAN - AZ 2:2

STRELCI: Natho 42.p, 61. - Stengs 13, Boadu 67.

STADION: Partizana (Beograd)

SUDIJA: Marko Gvida (Italija)

ŽUTI KARTONI: Zdjelar - Mitdsjo

CRVENI KARTON: Svenson

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Šćekić (od 79. Suma), Zdjelar, Tošić (od 63. Marković), Natho, Asano, Sadik (od 88. Gigić). Trener: Milošević.

AZ ALKMAR: Bizo, Svenson, Flar, Vujtens (od 55. Hadžidijakos), Vijndal, Mitdsjo, De Vit, Kompajners, Stengs (od 84. Klasi), Boadu, Idrisi (od 31. Sugavara). Trener: Slot.