ПАРТИЗАН ПАО У НАДОКНАДИ: Црно-бели поразом од Армејаца завршили припреме у Турској (ВИДЕО)

27.01.2023. 16:53
FK Partizan
ФК Партизан

Концентрација попустила на самом крају меча.

Фудбалери Партизана поражени су од ЦСКА Москве (2:1) у генералној проби пред почетак другог дела сезоне.

ДАНЦИ ЗАБРИНУЛИ ПЕТРИЋА: Прилика за поправни против Армејаца

"ИГРАЛИ СМО КАО КУ**Ц" Душан Тадић бесан после новог кикса Ајакса

СТОЈКОВИЋ ЈУНАК: Одбранио пенал, али неће играти против Роналда у финалу

Тренер Гордан Петрић се одлучио за ових 11:

Поповић, Вујачић, Илић, Шеховић, Живковић, Белић, Андраде, Natho, Диабате, Јовић, Павловић

За ЦСКА су играли:

Акинфеев, Чалов, Кучаев, Облијаков, Дивев, Моисес, Глебов, Мендез, Медина, Роха, Зајнутдинов

ЦСКА је у првом полувремену имао иницијативу, али је до предности могао тим Партизана. Недостајало је свега неколико сантиметара да Павловић искористи оштро убачену лопту Дијабатеа. Поред те прилике није се имало много шта видети у уводних 45 минута. Треба истаћи и да су меч, код Партизана, пропустили Рикардо, који није играо ни у првом дуелу дана против Хорсенса и Марковић који има блажу повреду. У екипи из Москве, српски тандем Гајић - Здјелар је такође био одсутан због повреде.

FK Partizan
ФК Партизан

Наставак меча је донео више узбуђења. У 59. минуту је Чалов био најспретнији у шеснаестерцу Партизана и донео предност Русима. Но, овај део утакмице није био права слика игре ни једне ни друге екипе, пошто је ветар задавао велике проблеме играчима на терену. Заиста су били услови немогући за игру.

Ипак, у 75. минуту Бибарс Natho је могао до поготка против бившег клуба, али је његов ударац из прекида спретно зауставио Игор Акинфеев. Чинило се да Партизан неће више запретити Армејцима, али да тако не буде побринуо се Немања Јовић који је брилијантно завршио контру у 85. минуту и резантним ударцем, са дистанце, погодио даљи угао гола Акинфеева.

Изгледало је да неће бити више погодака, али је главни арбитар, на чуђење многих, одлучио да меч продужи чак пет минута што је искористио ЦСКА и у 94. минуту голом Арбусова дошао до победе.

Партизан је тако изгубио два меча и на неславан начин завшио припреме у Турској.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.