КАДА ИГРА СУМА, ИГРА И ПАРТИЗАН: Гвинејац плесао по терену, црно-бели пред зимску паузу спаковали четири комада

16.12.2020. 13:30 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Убедљива победа "парног ваљка".

Фудбалери Партизана савладали су Младост из Лучана у утакмици 19. кола Суперлиге Србије са рутниских 4:0 (2:0). Последњи меч у овај календарској години за оба тима протекао је у знаку Сејдубе Суме који је са две асистенције и мноштво атрактивних потеза показао да је можда и најбољи играч црно-белих.

Само у Меридиану и нигде више – Кец на Ливерпул 1.90, а на Арсенал 2.30!

ПИКСИ ОДГОВОРИО ДА ЛИ ПОСТАЈЕ СЕЛЕКТОР: После ових речи НЕМА више дилеме

ЂУКИЋ ПРЕД НОВИМ АНГАЖМАНОМ: Ово се не ОДБИЈА

По свему досад виђеном, Ливерпул и Тотенхем су најозбиљнији кандидати за титулу у Премијер лиги. А вечерас (21.00) на Енфилду бисмо могли да видимо ко јој је у овом тренутку ближи - квота на кеца је 1,97, икс је 3,50, а двојка 3,90, док је GG3 1,97. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Ливерпул - Тотенхем.

Од првог судијског звиждука играло се отворено. Младост, за разлику од већине клубова из Суперлиге, у Хумску није дошла са "паркираним аутобусом" испред свог гола. Већ у трећем минуту гости су запретили преко Крајишника који је ухватио волеј са 20-так метара, али, лопта је отишла далеко од гола на којем је био Петровић. Партизан се након ове претње уозбиљио, успоставио теренску иницијативу која је могла бити крунисана у 9. минуту, међутим, пречка коју је погодио Асано била је савезник гостију. "Парни ваља" је наставио да "меље", а награда за офанзивну представу стигла је у 24. минуту. Одличан контранапад црно-белих завршио је, прецизним ударцем са нешто мање од 15-так метара, Асано. Јапанац је уз помоћ стативе савладао Зечевића – 1:0. Нису престајали напади домаћих, али и гости су претили преко искусног Одите. Када је темпо игре опао и када се мислило да ће се на одмор отићи са минималном предношћу Партизана, Крајишник несмотрено руши Вујачића у казеном простору, судија свира пенал, а непогрешив са беле тачке у 42. минуту био је Natho – 2:0.

Друго полувреме протекло је у још већој доминацији домаћих. Сејдуба Сума је имао свој дан, а када Гвинејац плеше по терену, као по правилу, Партизан убедљиво побеђује. У 59. минуту било је 3:0, Сума је као на малом фудбалу, из колена, пронашао Обрадовића који је јаким и прецинзим ударцем постигао свој први погодак у сезони. Наставили су пулени тренера Станојевића да "газе" противника. Исксуни стручњак је у игру увео Јовића, Павловића и Штулића, младе момке који су жељни доказивања и тако темпо игре није ни у једном моменту опадао. Последњи, четврти гол на мечу, дело је Марковића који је у стилу Ливерпуловог Салаха фантастичним трком умакао одбрани и рутински, у 84 минуту, савладао голмана гостију.

Новом, 14. победом у првенству, Партизан се учврстио на другом месту Суперлиге са 44 освојена бода. Младост је на позицији број 10 са 26 бодова.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у настваку.

КРАЈ УТАКМИЦЕ
Партизан - Младост Лучани 4:0!
88. минут
Умало петарда у Хумској! Јојић је запретио са 15-так метара, пречка је поново била савезник гостујуће екипе.
84. минут
ГОООЛ! Лазар Марковић је још једном показао своје тркачке способности. Некадашњи фудбалер Ливерпула побегао је одбрани и рутински сместио лопту у мрежу - 4:0!
80. минут
Добар покушај Јојића. Везиста је пробао шпицем да савлада Зечевића, али лопта одлази поред леве стативе.
72. минут
Бабић мења Јовановића у саставу Младости.
69. минут
Трострука промена код црно-белих. Игру напуштају Холендер, Сума и Natho, на терену су Стевановић, Јовић и Штулић.
65. минут
Нешко Миловановић поново врши измена. Баху и Одиту мењају Станисављевић и Кос.
63. минут
Сума је имао шансу да и сам затресе мрежу, одлична интервенција голамана плавих.
61. минут
Двострука промена код домаћих. Стевановића и Асана мењају Јојић и Марковић.
59. минут
ГОООЛ! Одлична комбинација Суме и Обрадовића након које искусни леви бек са 7-8 метара тресе мрежу Младости - 3:0!

51. минут
Први покушај у наставку утакмице дело је младог Стевановића - Зечевић сигуран.
46. минут
Прва промена код гостију. Радивојевић је у игри, у свлачионици је остао Крајишник.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА
Партизан - Младост Лучани 2:0!
44. минут
Јавну опомену зарадио је Вујачић, неопрезан старт црногорског репрезентативца.
42. минут
ГОООЛ! Прецизан са беле тачке био је Бибрас Natho - 2:0!

41. минут
Пенал за Партизан, жути картон добија Крајишник.
33. минут
Младост се ослободила притиска црно-белих, све више се игра на половини домаћих.
24. минут
ГОООЛ! Феноменалан контранапад црно-белих, све је одрађено како треба. Сума је асистира Асану који уз помоћ стативе доноси предност "Парном ваљку" - 1:0!

23. минут
Партизан све више притиска, осећај је као да гол Младости "виси" у ваздуху.
22. минут
Вујачић је запретио након корнера који је извео Израелац, међутим, ударац је био прилично слаб.
20. минут
Поново је Natho центирао из слободног ударца - одлично "чисти" одбрана гостију.
20. минут
Први жути картон на мечу добија Шатара.
15. минут
Холендер гађа са дистанце - право у голмана гостију.
9. минут
Пречка Асана! Одлично уиграна акција Natha и Такуме, али Јапанцу је мало фалило да са 10-так метара савлада Зечевића.
7. минут
Младост се није повукла, не игра бункер, отворена утакмица за сада.
3. минут
Крајишник је ухватио волеј са 20-так метара, лопта одлази далеко од гола Поповића