АГОНИЈА ПАРТИЗАНА СЕ НАСТАВЉА: Раднички ИЗБОРИО РЕМИ у Хумској (ВИДЕО)

27.02.2023. 14:50
FK partizan, FK Radnički Kragujevac
ФК партизан, ФК Раднички Крагујевац / Извор: МН Press

Очајна форма пред дерби...

Фудбалери Партизана наставили су негативан низ, без победе. У сусрету са екипом Радничког из Крагујевца, нису извојевали победу. Након више од 90 минута игре, резултат је на крају износио 1:1.

ВЕЋ ПОКАЗАО КЛАСУ: Колорадо дугом асистенцијом упослио Менига за вођство против Радничког (ВИДЕО)

СВЕ ЈЕ ИСПЛАНИРАО: Видић представио свој тим ако постане председник ФСС

Суперлига, 23. коло

Партизан – Раднички КГ 1:1 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Менинг 12 – Видосављевић 80

СТАДИОН: "Партизана"

СУДИЈА: Павле Томић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Живковић, Илић, Вујачић, Урошевић – Траоре, Колорадо (78. Фејса) – Дијабате (61. Јовић), Пантић (61. Natho), Мениг – Рикардо (78. Павловић)

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Раичевић – Влајковић, Митровић, Миличић, Пецељ – М. Видовић, Зорић – Чоловић, Видосављевић, Евандро (75. Максимовић) – Милуновић (75. Ђурић)

Пред готово празним трибинама, у дресу црно-белих дебитовао је задњи везни, Андрес Колорадо, и то на импресиван начин.

Он је већ у 12. минуту проиграо Квинсија Менига, и то сјајним пасом од преко 40 метара, те је Холанђанин остао сам пред голманом Крагујевчана и лако га матирао за 1:0.

Имао је касније још један добар шут Колорадо, те показао да се потпуно опоравио од повреде, али и да је право појачање за чету Гордана Петрића.

Шест минута после гола Рикардо је постигао нови, али је он поништен због офсајда, а већ у следећем нападу Крагујевчани су погодили стативу.

До краја полувремена није било већих узбуђења, црно-бели имају минималну предност, стечену голом Менига.

У другом полувремену је Партизан препустио лопту гостима и чекао да нападне из транзиције.

Раднички је до 80. минута кружио око шеснаестерца црно-белих, али није имао идеју како да пробије и дође до прилике за завршни пас. Партизан, са друге стране, ниједном није запретио.

И онда 80. минут и награда за веома добру партију гостију. Била је то лепа акција, Видосављевић је на крају добио лопту на неких 20 метара од гола, реаспалио је по њој левом ногом и затресао мрежу иза немоћног Поповића, за 1:1.

Није се ту Раднички зауставио, и замало је дотукао Партизан у 84. минуту. Поповић се истакао одличном интервенцијом и спречио је велики преокрет.

Партизан је у ужасној форми, то је још једном доказао, а након свега виђеног може да буде и срећан што није изгубио. Екипа из Крагујевца је била боља током већег дела овог сусрета и заслужено је освојила значајан бод у својој борби за пласман у плеј-оф.

Партизан на другом месту сада има 50 бодова, чак 13 мање од Црвене звезде, којој иде на ноге у петак. Раднички је осми са 27 бодова и сачувао је то последње место које води у плеј-оф.