AGONIJA PARTIZANA SE NASTAVLJA: Radnički IZBORIO REMI u Humskoj (VIDEO)

27.02.2023. 14:50
FK partizan, FK Radnički Kragujevac
FK partizan, FK Radnički Kragujevac / Izvor: MN Press

Očajna forma pred derbi...

Fudbaleri Partizana nastavili su negativan niz, bez pobede. U susretu sa ekipom Radničkog iz Kragujevca, nisu izvojevali pobedu. Nakon više od 90 minuta igre, rezultat je na kraju iznosio 1:1.

VEĆ POKAZAO KLASU: Kolorado dugom asistencijom uposlio Meniga za vođstvo protiv Radničkog (VIDEO)

SVE JE ISPLANIRAO: Vidić predstavio svoj tim ako postane predsednik FSS

Superliga, 23. kolo

Partizan – Radnički KG 1:1 (1:0)

STRELCI: Mening 12 – Vidosavljević 80

STADION: "Partizana"

SUDIJA: Pavle Tomić

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Živković, Ilić, Vujačić, Urošević – Traore, Kolorado (78. Fejsa) – Dijabate (61. Jović), Pantić (61. Natho), Menig – Rikardo (78. Pavlović)

RADNIČKI (4-2-3-1): Raičević – Vlajković, Mitrović, Miličić, Pecelj – M. Vidović, Zorić – Čolović, Vidosavljević, Evandro (75. Maksimović) – Milunović (75. Đurić)

Pred gotovo praznim tribinama, u dresu crno-belih debitovao je zadnji vezni, Andres Kolorado, i to na impresivan način.

On je već u 12. minutu proigrao Kvinsija Meniga, i to sjajnim pasom od preko 40 metara, te je Holanđanin ostao sam pred golmanom Kragujevčana i lako ga matirao za 1:0.

Imao je kasnije još jedan dobar šut Kolorado, te pokazao da se potpuno oporavio od povrede, ali i da je pravo pojačanje za četu Gordana Petrića.

Šest minuta posle gola Rikardo je postigao novi, ali je on poništen zbog ofsajda, a već u sledećem napadu Kragujevčani su pogodili stativu.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, crno-beli imaju minimalnu prednost, stečenu golom Meniga.

U drugom poluvremenu je Partizan prepustio loptu gostima i čekao da napadne iz tranzicije.

Radnički je do 80. minuta kružio oko šesnaesterca crno-belih, ali nije imao ideju kako da probije i dođe do prilike za završni pas. Partizan, sa druge strane, nijednom nije zapretio.

I onda 80. minut i nagrada za veoma dobru partiju gostiju. Bila je to lepa akcija, Vidosavljević je na kraju dobio loptu na nekih 20 metara od gola, reaspalio je po njoj levom nogom i zatresao mrežu iza nemoćnog Popovića, za 1:1.

Nije se tu Radnički zaustavio, i zamalo je dotukao Partizan u 84. minutu. Popović se istakao odličnom intervencijom i sprečio je veliki preokret.

Partizan je u užasnoj formi, to je još jednom dokazao, a nakon svega viđenog može da bude i srećan što nije izgubio. Ekipa iz Kragujevca je bila bolja tokom većeg dela ovog susreta i zasluženo je osvojila značajan bod u svojoj borbi za plasman u plej-of.

Partizan na drugom mestu sada ima 50 bodova, čak 13 manje od Crvene zvezde, kojoj ide na noge u petak. Radnički je osmi sa 27 bodova i sačuvao je to poslednje mesto koje vodi u plej-of.