ПАРТИЗАН СЕ НИЈЕ ОБРУКАО: Фенербахче искористио нови КИКС голмана!

02.07.2022. 20:28
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Црно-бели пружили јак отпор.

Екипа београдског Партизан поражена у припремном мечу у Грацу од турског великана Фенербахчеа, резултатом 1:0. Меч је осим сјајне атмосфере на стадиону, обележио и нови велики кикс голмана црно-белих.

ГОТОВО ЈЕ: Роналдо саопшти управи да жели да ОДЕ!

СЛОВЕНЦИ УДАРИЛИ НА ПРОСИНЕЧКОГ: Роби се карта, пије и пуши, страшно је неодговоран

НАЈАВИО ЈЕ СКОРУ СМРТ, АЛИ ТУЖНИ СУ ОПЕТ СВИ: Преминуо славни Енди Горам

Иако се ради о пријатељској, припремној утакмици пред почетак наредне сезоне, навијачи Фенербахчеа су одлично попуниули трибине стадиона у Грацу и све време пружају велику подршку свом тиму.

Фенер је повео већ у другом минуту после великог кикса голмана Стевановића.

Млади голман "Парног ваљка" је погрешио под притиском Валенсије, приликом испуцавања лопте погодио је нападача турског клуба, који је успео да исконтролише лопту и пошаље је у мрежу - 1:0.

Затим је уследила жестока борба на средини терена али и пред шеснаестерцом Партизана, осећала се тензија која ни по чему није указивала да се ради о пријатељском мечу.

Прва права опасност пред голом турског великана виђена је тек после пола сата игре. После одлично изведеног корнера корнера Андрадеа у 31. минуту Рикардо је захватио лопту главом у казненом простору Фенербахчеа, али ју је послао изнад пречке.

Млади голман Немања Стевановић за грешку с почетка меча одличном интервенцијом у 34. минуту када је зауставио снажан ударац Валенсије искоса са леве стране.

Офанзивно су кренуло црно-бели на старту другог полувремена, тако је најбољу прилику од почетка меча имао, придошлица у тиму - Андраде који је у трећем минуту другог полувремена лопту прихватио на двадесетак метара од гола, добро шутирао, али замало непрецизно, лопта је завршила тик поред десне стативе.

Након тога уследила је дефанзива Партизана и борба за посед лопте, на којем инсистира нови тренер Илија Столица. То је и успевало црно-белима те је Фенербахче тај бедем донекле успео да пробије у 60. минуту када је Линколн опасно припретио из слободног ударца, али је лопта отишла поред гола.

Млади Михајло Петковић се све озбиљније намеће на овим припремама, а у 80. минуту је имао одличан покушај са око 17 метара када је шутирао замало изнад пречке, пошто је претходно Никола Терзић освојио лопту на половини ривала.

До краја турски тим је имао иницијативу, али се резултат није мењао.

Најновије вести из света фудбала прочитајте ОВДЕ.