PARTIZAN SE NIJE OBRUKAO: Fenerbahče iskoristio novi KIKS golmana!

02.07.2022. 20:28
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Crno-beli pružili jak otpor.

Ekipa beogradskog Partizan poražena u pripremnom meču u Gracu od turskog velikana Fenerbahčea, rezultatom 1:0. Meč je osim sjajne atmosfere na stadionu, obeležio i novi veliki kiks golmana crno-belih.

GOTOVO JE: Ronaldo saopšti upravi da želi da ODE!

SLOVENCI UDARILI NA PROSINEČKOG: Robi se karta, pije i puši, strašno je neodgovoran

NAJAVIO JE SKORU SMRT, ALI TUŽNI SU OPET SVI: Preminuo slavni Endi Goram

Iako se radi o prijateljskoj, pripremnoj utakmici pred početak naredne sezone, navijači Fenerbahčea su odlično popuniuli tribine stadiona u Gracu i sve vreme pružaju veliku podršku svom timu.

Fener je poveo već u drugom minutu posle velikog kiksa golmana Stevanovića.

Mladi golman "Parnog valjka" je pogrešio pod pritiskom Valensije, prilikom ispucavanja lopte pogodio je napadača turskog kluba, koji je uspeo da iskontroliše loptu i pošalje je u mrežu - 1:0.

Zatim je usledila žestoka borba na sredini terena ali i pred šesnaestercom Partizana, osećala se tenzija koja ni po čemu nije ukazivala da se radi o prijateljskom meču.

Prva prava opasnost pred golom turskog velikana viđena je tek posle pola sata igre. Posle odlično izvedenog kornera kornera Andradea u 31. minutu Rikardo je zahvatio loptu glavom u kaznenom prostoru Fenerbahčea, ali ju je poslao iznad prečke.

Mladi golman Nemanja Stevanović za grešku s početka meča odličnom intervencijom u 34. minutu kada je zaustavio snažan udarac Valensije iskosa sa leve strane.

Ofanzivno su krenulo crno-beli na startu drugog poluvremena, tako je najbolju priliku od početka meča imao, pridošlica u timu - Andrade koji je u trećem minutu drugog poluvremena loptu prihvatio na dvadesetak metara od gola, dobro šutirao, ali zamalo neprecizno, lopta je završila tik pored desne stative.

Nakon toga usledila je defanziva Partizana i borba za posed lopte, na kojem insistira novi trener Ilija Stolica. To je i uspevalo crno-belima te je Fenerbahče taj bedem donekle uspeo da probije u 60. minutu kada je Linkoln opasno pripretio iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola.

Mladi Mihajlo Petković se sve ozbiljnije nameće na ovim pripremama, a u 80. minutu je imao odličan pokušaj sa oko 17 metara kada je šutirao zamalo iznad prečke, pošto je prethodno Nikola Terzić osvojio loptu na polovini rivala.

Do kraja turski tim je imao inicijativu, ali se rezultat nije menjao.

Najnovije vesti iz sveta fudbala pročitajte OVDE.