РУТИНСКИ У ОСМИНУ ФИНАЛА: Партизану довољно полувреме против Спарте (ВИДЕО)

24.02.2022. 17:49
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић

Црно-бели славили у двомечу против чешког представника.

Фубдалери Партизана пласирали су се у осмину финала Лиге конференција пошто су у реванш мечу нокаут фазе плеј-офа савладали у Београду Спарту из Прага са 2:1 (2:0) и укупним резултатом 3:1 прошли даље.

Митровића упитали оно што све занима! Он јасан: "Као Партизаново дете, тако сам научен" Дао и пример Дел Пјера

НЕМА ПРЕДАЈЕ: За победу против Партизана даћемо и последњи атом снаге

ЛЕГЕНДА НЕ НАПУШТА УКРАЈИНУ: Нисам кукавица, ОСТАЈЕМ!

Од старта је Партизан кренуо силовито и већ у 6. минуту стигао до вођства голом Рикарда. Нападач црно-белих је шутирао, лопта је закачила неког у одбрани Спарте, али корнера није било, да би потом Здјелар одлично асистирао Рикарду који је прецизним ударцем савладао Холеца. Умало су црно-бели дуплирали предност када је Холец  добро реаговао и спречио аутогол, а једини пут су гости запретили у 15. минуту када Хложек шутирао, али је Поповић лако укротио његов ударац. У 24. Минуту је Партизан водио 2:0, а поново је стрелац био Рикардо који је најбоље реаговао на убачену лопту Јојића из корнера. Три минута касније је Урошевић постигао гол који је поништен пошто је Вујачић који је асистирао био у офсајду на почетку акције. Спарта се грчевито бранила током првог полувремена пошто су црно-бели лако долазили пред шеснаестерац гостију, мада није било више прилика осим шута Менига са 17 метара који је отишао поред гола у 38. минуту, а Партизан је са предношћу отишао на велики одмор.

У наставку је Спарта кренула жустрија и чешће била на Партизановој половини, а у 57. минуту је Хараслин имао изгледну ситуацију, али је Поповић одбранио његов шут. Два минута касније Марковић је могао до гола, али је Холец одлично интервенисао и зауставио његов ударац. У 66. минуту је Партизан остао са играчем мање пошто је Рикардо добио други жути картон јер је судија Кабаков проценио да је нападач црно-белих симулирао покушавајући да изнуди једанаестерац. Са мотри минута касније Мениг је имао одличну шансу, али је лоше шутирао, а Спарта бројчану надмоћ није успела да искористи. Гости су у 85. минуту само успели да постигну почасни гол преко Хложека, али то тје било све што су показали у Београду па се Партизан више него заслужено после двомеча пласирао у осмину финала Лиге конференције.

ПАРТИЗАН – СПАРТА 2:1 (2:0) (први меч 0:1)

СТАДИОН: Партизан

ГЛЕДАЛАЦА: 15.864.

СУДИЈА: Георги Кабаков (Бугарска)

СТРЕЛЦИ: Рикардо 6. и 24 - Хложек 85.

ПАРТИЗАН: Поповић, Милетић, Вујачић, Саничанин, Урошевић, Здјелар, Јојић (од 78. Терзић), Марковић (од 60. Јовић), Natho (од 60. Јевтовић), Менинг (од 78. Холандер), Рикардо.

СПАРТА: Холец, Вајснер, Панак, Витик, Ханцко, Сачек, Крејчи, Хараслин (од 70. Врабец), Хложек, Пешек (од 46. Минчев), Чванчара (од 62. Крејчи).

ФК Партизан је у Прагу прошлог четвртка начинио први корак ка пласману у осмину финала Лиге конференција савладавши Спарту са 1:0, али црно-белима то неће много вредети ако не заврше и други део посла на свом стадиону од 18.45.

Партизан ће до пласмана у наредну фазу покушати да стигне у следећем саставу:

Поповић - Милетић, Вујачић, Саничанин, Урошевић - Здјелар, Јојић - Марковић, Natho, Менинг - Рикардо

С друге стране, Спарта мора да тријумфује у Хумској уколико жели да надокнади минус са свог терена. Харизматични тренер чешке екипе, Павел Врба, одлучио се за ових 11:

Холец - Вајснер, Панак, Витик, Ханцко - Сачек, Крејчи - Хараслин, Хложек, Пешек - Чванчара

Тектуални пренос меча можете пратити у наставку.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.

90 4. минут
Крај меча, Партизан се пласирао у осмину финала победом против Спарте 2:1.
85. минут
2:1!!! Смањује Спарта голом Хложека.
78. минут
Још једна двострука измена у Партизану. Изашли су Мениг и Јојић, а заменили су их Холендер и Терзић.
69. минут
Сам је Мениг кренуо у контру и ушаол у шеснаестерац, али није прецизно шутирао и остало је 2:0.
66. минут
Партизан остаје са играчем мање пошто је други жути картон добио Рикардо због симулирања према процени судије Кабакова.
62. минут
Двострука измена и у Спарти, Изашли су Чванчара и Сачек, а ушли су Крејчи и Дочкал.
61. минут
Двострука измена у Партизану, излазе Марковић и Natho, а ушли су Јовић и Јевтовић.
59. минут
Велика прилика за Партизан, Марковић је шутирао са шест, седам метара искоса са десне стране, али је Холец одбранио његов ударац. Од свега корнер за Партизан после којег није било опасности по гол Спарте.
57. минут
Запретила је Спарта, Хараслин се изборио за добру позицију и шутирао, али је Поповић на месту.
54. минут
Спарта има иницијативу на старту другог полувремена, али годти нису створили ниједну шансу за сада.
46. минут
Почело је друго полувреме

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
38. минут
Мениг је шутирао са 17 метара, али његов ударац био врло лош.
35. минут
Партизан потпуно контролише дешавања на мечу.
27. минут
Партизан је постигао и трећи гол преко Урошевића, на асистенцију Вујачића, али је црногорски репрезентативац био у офсајду.
24. минут
2:0!!! Удвостручио је Партизан предност, поново је стрелац Рикардо који је најбоље реаговао после корнера који је извео Јојић.
15. минут
Први покушај Спарте, шутирао је Хложек, али је то био лак посао за Поповића.
11. минут
Умало аутогол Спарте, али је голман Холец добро реаговао и избацио лопту у корнер.

6. минут
1:0!!! Води Партизан. Рикардо је прво шутирао, али је његов шут закачио некога из одбране. Није било корнера, али је у наставку акције Рикардо ипак успео да постигне гол на асистенцију Здјелара.