RUTINSKI U OSMINU FINALA: Partizanu dovoljno poluvreme protiv Sparte (VIDEO)

24.02.2022. 17:49
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić

Crno-beli slavili u dvomeču protiv češkog predstavnika.

Fubdaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Lige konferencija pošto su u revanš meču nokaut faze plej-ofa savladali u Beogradu Spartu iz Praga sa 2:1 (2:0) i ukupnim rezultatom 3:1 prošli dalje.

Mitrovića upitali ono što sve zanima! On jasan: "Kao Partizanovo dete, tako sam naučen" Dao i primer Del Pjera

NEMA PREDAJE: Za pobedu protiv Partizana daćemo i poslednji atom snage

LEGENDA NE NAPUŠTA UKRAJINU: Nisam kukavica, OSTAJEM!

Od starta je Partizan krenuo silovito i već u 6. minutu stigao do vođstva golom Rikarda. Napadač crno-belih je šutirao, lopta je zakačila nekog u odbrani Sparte, ali kornera nije bilo, da bi potom Zdjelar odlično asistirao Rikardu koji je preciznim udarcem savladao Holeca. Umalo su crno-beli duplirali prednost kada je Holec  dobro reagovao i sprečio autogol, a jedini put su gosti zapretili u 15. minutu kada Hložek šutirao, ali je Popović lako ukrotio njegov udarac. U 24. Minutu je Partizan vodio 2:0, a ponovo je strelac bio Rikardo koji je najbolje reagovao na ubačenu loptu Jojića iz kornera. Tri minuta kasnije je Urošević postigao gol koji je poništen pošto je Vujačić koji je asistirao bio u ofsajdu na početku akcije. Sparta se grčevito branila tokom prvog poluvremena pošto su crno-beli lako dolazili pred šesnaesterac gostiju, mada nije bilo više prilika osim šuta Meniga sa 17 metara koji je otišao pored gola u 38. minutu, a Partizan je sa prednošću otišao na veliki odmor.

U nastavku je Sparta krenula žustrija i češće bila na Partizanovoj polovini, a u 57. minutu je Haraslin imao izglednu situaciju, ali je Popović odbranio njegov šut. Dva minuta kasnije Marković je mogao do gola, ali je Holec odlično intervenisao i zaustavio njegov udarac. U 66. minutu je Partizan ostao sa igračem manje pošto je Rikardo dobio drugi žuti karton jer je sudija Kabakov procenio da je napadač crno-belih simulirao pokušavajući da iznudi jedanaesterac. Sa motri minuta kasnije Menig je imao odličnu šansu, ali je loše šutirao, a Sparta brojčanu nadmoć nije uspela da iskoristi. Gosti su u 85. minutu samo uspeli da postignu počasni gol preko Hložeka, ali to tje bilo sve što su pokazali u Beogradu pa se Partizan više nego zasluženo posle dvomeča plasirao u osminu finala Lige konferencije.

PARTIZAN – SPARTA 2:1 (2:0) (prvi meč 0:1)

STADION: Partizan

GLEDALACA: 15.864.

SUDIJA: Georgi Kabakov (Bugarska)

STRELCI: Rikardo 6. i 24 - Hložek 85.

PARTIZAN: Popović, Miletić, Vujačić, Saničanin, Urošević, Zdjelar, Jojić (od 78. Terzić), Marković (od 60. Jović), Natho (od 60. Jevtović), Mening (od 78. Holander), Rikardo.

SPARTA: Holec, Vajsner, Panak, Vitik, Hancko, Saček, Krejči, Haraslin (od 70. Vrabec), Hložek, Pešek (od 46. Minčev), Čvančara (od 62. Krejči).

FK Partizan je u Pragu prošlog četvrtka načinio prvi korak ka plasmanu u osminu finala Lige konferencija savladavši Spartu sa 1:0, ali crno-belima to neće mnogo vredeti ako ne završe i drugi deo posla na svom stadionu od 18.45.

Partizan će do plasmana u narednu fazu pokušati da stigne u sledećem sastavu:

Popović - Miletić, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Marković, Natho, Mening - Rikardo

S druge strane, Sparta mora da trijumfuje u Humskoj ukoliko želi da nadoknadi minus sa svog terena. Harizmatični trener češke ekipe, Pavel Vrba, odlučio se za ovih 11:

Holec - Vajsner, Panak, Vitik, Hancko - Saček, Krejči - Haraslin, Hložek, Pešek - Čvančara

Tektualni prenos meča možete pratiti u nastavku.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.

90+4. minut
Kraj meča, Partizan se plasirao u osminu finala pobedom protiv Sparte 2:1.
85. minut
2:1!!! Smanjuje Sparta golom Hložeka.
78. minut
Još jedna dvostruka izmena u Partizanu. Izašli su Menig i Jojić, a zamenili su ih Holender i Terzić.
69. minut
Sam je Menig krenuo u kontru i ušaol u šesnaesterac, ali nije precizno šutirao i ostalo je 2:0.
66. minut
Partizan ostaje sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Rikardo zbog simuliranja prema proceni sudije Kabakova.
62. minut
Dvostruka izmena i u Sparti, Izašli su Čvančara i Saček, a ušli su Krejči i Dočkal.
61. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, izlaze Marković i Natho, a ušli su Jović i Jevtović.
59. minut
Velika prilika za Partizan, Marković je šutirao sa šest, sedam metara iskosa sa desne strane, ali je Holec odbranio njegov udarac. Od svega korner za Partizan posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Sparte.
57. minut
Zapretila je Sparta, Haraslin se izborio za dobru poziciju i šutirao, ali je Popović na mestu.
54. minut
Sparta ima inicijativu na startu drugog poluvremena, ali godti nisu stvorili nijednu šansu za sada.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
38. minut
Menig je šutirao sa 17 metara, ali njegov udarac bio vrlo loš.
35. minut
Partizan potpuno kontroliše dešavanja na meču.
27. minut
Partizan je postigao i treći gol preko Uroševića, na asistenciju Vujačića, ali je crnogorski reprezentativac bio u ofsajdu.
24. minut
2:0!!! Udvostručio je Partizan prednost, ponovo je strelac Rikardo koji je najbolje reagovao posle kornera koji je izveo Jojić.
15. minut
Prvi pokušaj Sparte, šutirao je Hložek, ali je to bio lak posao za Popovića.
11. minut
Umalo autogol Sparte, ali je golman Holec dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

6. minut
1:0!!! Vodi Partizan. Rikardo je prvo šutirao, ali je njegov šut zakačio nekoga iz odbrane. Nije bilo kornera, ali je u nastavku akcije Rikardo ipak uspeo da postigne gol na asistenciju Zdjelara.