ПАРНИ ВАЉАК НАСТАВЉА ДА МЕЉЕ: Генијалност Natha и два гола Асана за 13. победу Партизана у низу

02.03.2021. 15:23 18:01
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели рутински стигли до нова три бода.

Фудбалери Партизана савладали су Војводину у 25. колу Суперлиге Србије са 2:0 (1:0). Црно-бели су на мечу у Хумској још једном потврдили да су у одличној форми, а новим тријумфом су стигли до 13. узастопне победе.

ОВО НЕ СМЕТЕ ДА ПРОПУСТИТЕ: Највеће квоте и само један клик до 1.500 динара

ОРЛИЋИ НА НОВОМ ИСПИТУ: Рогић објавио списак за Румунију

НЕЋЕ СЕ ВИШЕ ПОНОВИТИ: ПСВ се ИЗВИНИО Тадићу, али истраге неће бити (ВИДЕО)

Почело је прилично опрезно са обе стране. Уводних 10. минута се углавном играло на средини терена, али онда је Партизан убацио у брзину више. Парни ваљак је заиграо у свом препознатљивом ритму који је већ у 25. минуту донео резултат. Јојић је „избацио“ Асана, а Јапанац одличним ударцем, искоса са десне стране, савладао Симића. Након гола домаћих, Стара дама је имала свој најбољи период у првом полувремну, међутим, до праве прилике нису стигли. На семафору би у 44. минуту писало 2:0 да је Асано искористио зицер и затресао мрежу са 5 метара. Такума је промашио читав гол.

У наставку сусрета Парни ваљак је био решен да запечати судбину Војводине на овом сусрету. Офанзивно су кренули пулени Александра Станојевића. Natho је сјајно дириговао акцијама својих саиграча, а тренутак генијалости Израелца обележио је утакмицу. Наиме, Бибрас је феноменално, у стилу Инијесте, упослио Асана којем није било тешко да постигне свој други гол.

До краја дуела изабраници Ненада Лалатовића покушали су да стигну по почасног гола, међутим, Стојковић је у неколико наврата био на висини задатка. Искусни голман се посебно истакао у другом минуту судијске надокнаде када је троструком интервенцијом довео до лудила офанзивце Воше.

Партизан се новом победом приближио Црвеној Звезди на три бода заостатка, додуше уз две утакмице више. Војводина је остала на трећој позицији.

93. минут
Крај утакмице! Партизан - Војводина 2:0.

92. минут
Невероватна интервенција Стојковића! Искусни голман је троструком одбраном сачувао своју мрежи. Влада је као вино, што је старији све је бољи.
ИГРАЋЕ СЕ ЈОШ ТРИ МИНУТА!
90. минут
Жути картон за Јојића.
89. минут
Лазар Марковић је пробао са дистанце, доста непрецизно.
85. минут
Запретио је и Бајбек. Француз је са 15-так метара шутирао право у Симића.

79. минут
Жути картон за тренера Станојевића због приговора.

78. минут
Дринчић прети из слободног ударца. Искусни везиста је гађао са 18 метара преко пречке.

71. минут
Бајбек мења двоструког стрелца Асана.
69. минут
Какав промашај Бојића! Стојковић је био савладан, а 29-годишњи офанзивац са неколико метара шутира поред десне стативе.

64. минут
Сума је заменио феноменалног Natha.

64. минут
ГОООЛ! Генијалност Natha! Израелац је изврсно, у стилу Инијесте, пронашао Асана који постиже свој други погодак - 2:0.
62. минут
Двострука измена у Војводини. Гемовић и Зукић мењај Симића и Мркаића.

60. минут
Партизан жели други поготак, лопта је све више на половини гостију.

53. минут
Гледамо идентичан почетак као и у првом полувремену. Игра се углавном на средини терена.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Двострука промена у Војводини.
Новевски и Деветак су остали на клупи, у игри су Бојић и Стојковић.

Прва измена у Партизану!
Лазар Марковић мења Јовића.

45. минут
Крај првог полувремена. Партизан - Војводина 1:1.
44. минут
Велика прилика за Парни ваљак! Асано је промашио зицер са 5 метара од гола.
40. минут
Поново је Асано запретио. Такума је из волеја погодио спољни део мреже.
31. минут
Војводина је преузела иницијативу. Стара дама је извела три узастопна корнера.

25. минут
ГОООЛ! Какав пројектил Асана. Јапанац је одлично шутирао искоса са десне стране и погодио малу мрежу.
17. минут
Жути картон након старта над Вујачићем зарадио је Новевски.

15. минут
Борбена утакмица у Хумској, без много шанси у Београду.

9. минут
Узвраћају гости! Вукадиновић гађа са дистанце, прилично непрецизно.

7. минут
Опасна ситуација испред гола Војводине. Асано је упослио Јојића на ивици шеснаестерца, али његов ударац завршава поред десне стативе.

5. минут
Почетно одмеравање снага и даље траје. Углавном се игра на средини терена.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Станојевић је за дуел са Војводином међу стартере вратио Филипа Холендера, али и задржао младог Немању Јовића. На клупи су остали Сејдуба Сума и Лазар Марковић.

ПАРТИЗАН: Стојковић- Миљковић, Вујачић, С. Марковић, Обрадовић - Шћекић, Natho, Асано, Јојић, Јовић - Холендер.

Ненад Лалатовић се одлучио за стандардну формацију која ће бити фокусирана на тактику и велику дисциплину која им је до сада доносила успех у дуелима са црно-белима.

ВОЈВОДИНА: Н. Симић - Андрић, Бралић, Саничанин, Деветак, Ђорђевић - Дринчић, Вукадиновић, Новевски , В. Симић - Мркаић.

Правду на стадиону у Хумској делиће млади арбитар Милош Милановић, а помагаће му Милован Ристић и Далибор Ђурђевић.