ПАЗИ ДА ТИ НЕ ПОВЕРУЈЕМО: Валверде се огласио и тврди да га Чуамени није пребио
Скандал за скандалом тресе мадридски Реал последњих дана, а све је кулминирало жестоким сукобом Федерика Валвердеа и Орелијана Чуаменија. Медији су пренели неколико вести о стању уругвајског фудбалера, који се сада и огласио.
Од доласка Килијана Ембапеа не цветају руже у редовима најтрофејније европске екипе.
Трофеја нема, нити хемије у свлачионици. Све је експлодирало ове недеље, када су се сукобили Чуамени и Валверде, а уругвајски везиста је извукао дебљи крај.
Валверде је, по писањима медија , морао у болницу, неки су пренели да је зарадио потрес мозга, међутим Валверде се огласио и оповргао гласине да је сукоб прерастао у физички.
Јуче сам имао инцидент са саиграчем током тренинга. Умор од такмичења и фрустрација су учинили да све изгледа преувеличано. У нормалној свлачионици овакве ствари могу да се десе и обично се решавају интерно, без да постану јавне. Јасно је да неко овде шири гласине, а у сезони без титула, где је Реал Мадрид увек под лупом, све се преувеличава - казао је Уругвајац.
Тврди Валверде да га Чуамени није повредио, већ сто.
- Данас смо имали још једну несугласицу. Током расправе сам случајно ударио о сто, што је изазвало малу посекотину на челу, због које је била потребна рутинска посета болници. Ни у једном тренутку ме саиграч није ударио, нити сам ја ударио њега. Осећам да су ме бес због ситуације и фрустрација што видим неке од нас како се муче да прегурају крај сезоне, дајући све од себе, довели до тачке да се расправљам са саиграчем. Жао ми је. Заиста ми је жао јер ме ова ситуација боли, овај тренутак кроз који пролазимо је болан - рекао је Валверде.
За све је поуздани везиста окривио лоше резултате.
- Реал Мадрид је једна од најважнијих ствари у мом животу и не могу бити равнодушан према томе. Резултат је нагомилавање ствари које кулминирају у бесмисленој свађи, оштећујући мој имиџ и остављајући простора сумњама које ће само долити уље на ватру овог несрећног случаја. Нисам планирао да се оглашавам до краја сезоне. Елиминисани смо из Лиге шампиона, а ја сам свој бес и огорченост задржао за себе. Протраћили смо још једну годину, а ја нисам био у позицији да објављујем на друштвеним мрежама када је једини образ који сам имао да покажем био на терену, и осећам да сам то и урадио. Зато сам ја тај који је најтужнији и кога највише боли што пролази кроз ову ситуацију која ме спречава да играм следећи меч због медицинских одлука. Увек сам давао све од себе, до самог краја, и боли ме више него било кога што то не могу да учиним. Стојим на располагању клубу и саиграчима да сарађујем у било којој одлуци коју сматрају неопходном. Хвала вам - написао је Валверде.