PAZI DA TI NE POVERUJEMO: Valverde se oglasio i tvrdi da ga Čuameni nije prebio
Skandal za skandalom trese madridski Real poslednjih dana, a sve je kulminiralo žestokim sukobom Federika Valverdea i Orelijana Čuamenija. Mediji su preneli nekoliko vesti o stanju urugvajskog fudbalera, koji se sada i oglasio.
Od dolaska Kilijana Embapea ne cvetaju ruže u redovima najtrofejnije evropske ekipe.
Trofeja nema, niti hemije u svlačionici. Sve je eksplodiralo ove nedelje, kada su se sukobili Čuameni i Valverde, a urugvajski vezista je izvukao deblji kraj.
Valverde je, po pisanjima medija , morao u bolnicu, neki su preneli da je zaradio potres mozga, međutim Valverde se oglasio i opovrgao glasine da je sukob prerastao u fizički.
Juče sam imao incident sa saigračem tokom treninga. Umor od takmičenja i frustracija su učinili da sve izgleda preuveličano. U normalnoj svlačionici ovakve stvari mogu da se dese i obično se rešavaju interno, bez da postanu javne. Jasno je da neko ovde širi glasine, a u sezoni bez titula, gde je Real Madrid uvek pod lupom, sve se preuveličava - kazao je Urugvajac.
Tvrdi Valverde da ga Čuameni nije povredio, već sto.
- Danas smo imali još jednu nesuglasicu. Tokom rasprave sam slučajno udario o sto, što je izazvalo malu posekotinu na čelu, zbog koje je bila potrebna rutinska poseta bolnici. Ni u jednom trenutku me saigrač nije udario, niti sam ja udario njega. Osećam da su me bes zbog situacije i frustracija što vidim neke od nas kako se muče da preguraju kraj sezone, dajući sve od sebe, doveli do tačke da se raspravljam sa saigračem. Žao mi je. Zaista mi je žao jer me ova situacija boli, ovaj trenutak kroz koji prolazimo je bolan - rekao je Valverde.
Za sve je pouzdani vezista okrivio loše rezultate.
- Real Madrid je jedna od najvažnijih stvari u mom životu i ne mogu biti ravnodušan prema tome. Rezultat je nagomilavanje stvari koje kulminiraju u besmislenoj svađi, oštećujući moj imidž i ostavljajući prostora sumnjama koje će samo doliti ulje na vatru ovog nesrećnog slučaja. Nisam planirao da se oglašavam do kraja sezone. Eliminisani smo iz Lige šampiona, a ja sam svoj bes i ogorčenost zadržao za sebe. Protraćili smo još jednu godinu, a ja nisam bio u poziciji da objavljujem na društvenim mrežama kada je jedini obraz koji sam imao da pokažem bio na terenu, i osećam da sam to i uradio. Zato sam ja taj koji je najtužniji i koga najviše boli što prolazi kroz ovu situaciju koja me sprečava da igram sledeći meč zbog medicinskih odluka. Uvek sam davao sve od sebe, do samog kraja, i boli me više nego bilo koga što to ne mogu da učinim. Stojim na raspolaganju klubu i saigračima da sarađujem u bilo kojoj odluci koju smatraju neophodnom. Hvala vam - napisao je Valverde.