ПЕНАЛ ДРАМА ПРИПАЛА ПСВ-У: Тадић погодио са 11 метара, али Куп Холандије отишао у руке противнику

30.04.2023. 21:03
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Врло узбудљив меч.

ПСВ је освајач Купа Холандије. Екипа из Ајндховена, после пенал серије, стигла је до трофеја. Након 120 минута није било победника, рулет са 11 метара завршен је резултатом 3:2.

Динамо у дербију Хрватске оверио титулу

СРБИ ДОМИНИРАЛИ! Јовићев хет-трик асистенција: Погодио и бивши Звездин играч против Станковићеве екипе

СУЛУД МЕЧ ЛИВЕРПУЛА И ТОТЕНХЕМА: Момци у црвеном просули три гола предности, али ту није био крај

После отварања Душана Тадића и Азара, у другој и трећој серији фудбалери обе екипе нису били прецизни са беле тачке. У петој серији, Алварез је почетнички оставио простор Фабију Силви да однесе трофеј у Ајндховен.

Први пут од 2009. године освајача Купа Холандије, популарног КНВБ Бекера, одлучили су једанаестерци.

Повео је Ајакс у 43. минуту, Бергвајн је уз помоћ првотимца ПСВ-а Брентвајта, обезбедио екипи Душана Тадића предност од 1:0.

Изједначио је ПСВ у 67. минуту. Одлично се снажао Симонс, преварио двојицу противничких фудбалера и оставио простор Торгену Азару да са седам метара пошаље лопту у мрежу Ајакса.

У сјајном амбијенту на ротердамском стадиону Де Кајп, ПСВ је имао благу иницијативу. Занимљиво, екипа из Амстердама, изузев поготка, није упутила ниједан ударац на гол.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа портпаролка ФК Војводина Сања Беба Кружевић.