23°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

PENAL DRAMA PRIPALA PSV-U: Tadić pogodio sa 11 metara, ali Kup Holandije otišao u ruke protivniku

30.04.2023. 21:03
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia

Vrlo uzbudljiv meč.

PSV je osvajač Kupa Holandije. Ekipa iz Ajndhovena, posle penal serije, stigla je do trofeja. Nakon 120 minuta nije bilo pobednika, rulet sa 11 metara završen je rezultatom 3:2.

Dinamo u derbiju Hrvatske overio titulu

SRBI DOMINIRALI! Jovićev het-trik asistencija: Pogodio i bivši Zvezdin igrač protiv Stankovićeve ekipe

SULUD MEČ LIVERPULA I TOTENHEMA: Momci u crvenom prosuli tri gola prednosti, ali tu nije bio kraj

Posle otvaranja Dušana Tadića i Azara, u drugoj i trećoj seriji fudbaleri obe ekipe nisu bili precizni sa bele tačke. U petoj seriji, Alvarez je početnički ostavio prostor Fabiju Silvi da odnese trofej u Ajndhoven.

Prvi put od 2009. godine osvajača Kupa Holandije, popularnog KNVB Bekera, odlučili su jedanaesterci.

Poveo je Ajaks u 43. minutu, Bergvajn je uz pomoć prvotimca PSV-a Brentvajta, obezbedio ekipi Dušana Tadića prednost od 1:0.

Izjednačio je PSV u 67. minutu. Odlično se snažao Simons, prevario dvojicu protivničkih fudbalera i ostavio prostor Torgenu Azaru da sa sedam metara pošalje loptu u mrežu Ajaksa.

U sjajnom ambijentu na roterdamskom stadionu De Kajp, PSV je imao blagu inicijativu. Zanimljivo, ekipa iz Amsterdama, izuzev pogotka, nije uputila nijedan udarac na gol.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda portparolka FK Vojvodina Sanja Beba Kružević.