ПЕНАЛ ПРЕСУДИО: Луксембуржани на корак до окршаја са Звездом!

19.07.2022. 21:06
FK
ФК / Извор: Профимедиа

Квалификације за Лигу шампиона.

Вечерас су одигране утакмице првог кола квалификација за Лигу шампиона, које су помно пратили и српски клубови. Фудбалери Диделанжа савладали су Пјуник у Јеревану резултатом 1:0.

МАКСИМОВИЋ СЕ ВРАЋА У ЗВЕЗДУ? Мркела се огласио и најавио нова имена на Маракани

МИТРОВИЋ ЗВАНИЧНО ЦРВЕНО-БЕЛИ: "Обећао сам Декију да долазим" - Открио ко му је омиљени играч у Звезди

ВЕЗИСТА ОТВОРИО ДУШУ: Два пута био НА КОРАК до Партизана, умешала се и Звезда, али...

Једини гол на поменутом мечу постигао је Самир Хађи у 71. минуту са беле тачке. Утакмица потенцијалних ривала Црвене звезде у наредној рунди била је садржајна и интересантна од самог старта.

Више је шанси имао луксембуршки шампион, који је на крају и заслужено и стигао до залихе пред реванш на свом терену.

Диделанж је одмах у раној фази сусрета припретио, када се прво затресла статива, а онда и пречка голмана домаћих. Брзо се и Пјуник пробудио и преко Јуричића и Отубања показао зубе.

Диделанж је друго полувреме отворио боље, баш као и прво, а Хађи је два пута главом покушавао да савлада Јурченка.

У томе није успео, али је нешто касније изнудио пенал, који је сâм претворио у погодак и испоставиће се победу.

Треба истаћи да је на терену било и Срба, у редовима Пјуника – Гајић је одиграо читав меч, док је Ненадовић ушао у игру у 64. минуту.

Реванш је на програму за недељу дана. Победник овог двомеча ће 2. или 3. августа путовати у Београд на мегдан Црвеној звезди.