PENAL PRESUDIO: Luksemburžani na korak do okršaja sa Zvezdom!

19.07.2022. 21:06
FK
FK / Izvor: Profimedia

Kvalifikacije za Ligu šampiona.

Večeras su odigrane utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, koje su pomno pratili i srpski klubovi. Fudbaleri Didelanža savladali su Pjunik u Jerevanu rezultatom 1:0.

MAKSIMOVIĆ SE VRAĆA U ZVEZDU? Mrkela se oglasio i najavio nova imena na Marakani

MITROVIĆ ZVANIČNO CRVENO-BELI: "Obećao sam Dekiju da dolazim" - Otkrio ko mu je omiljeni igrač u Zvezdi

VEZISTA OTVORIO DUŠU: Dva puta bio NA KORAK do Partizana, umešala se i Zvezda, ali...

Jedini gol na pomenutom meču postigao je Samir Hađi u 71. minutu sa bele tačke. Utakmica potencijalnih rivala Crvene zvezde u narednoj rundi bila je sadržajna i interesantna od samog starta.

Više je šansi imao luksemburški šampion, koji je na kraju i zasluženo i stigao do zalihe pred revanš na svom terenu.

Didelanž je odmah u ranoj fazi susreta pripretio, kada se prvo zatresla stativa, a onda i prečka golmana domaćih. Brzo se i Pjunik probudio i preko Juričića i Otubanja pokazao zube.

Didelanž je drugo poluvreme otvorio bolje, baš kao i prvo, a Hađi je dva puta glavom pokušavao da savlada Jurčenka.

U tome nije uspeo, ali je nešto kasnije iznudio penal, koji je sâm pretvorio u pogodak i ispostaviće se pobedu.

Treba istaći da je na terenu bilo i Srba, u redovima Pjunika – Gajić je odigrao čitav meč, dok je Nenadović ušao u igru u 64. minutu.

Revanš je na programu za nedelju dana. Pobednik ovog dvomeča će 2. ili 3. avgusta putovati u Beograd na megdan Crvenoj zvezdi.