ПЕНАЛИ ОДЛУЧИЛИ ШАМПИОНА: Титула стигла после седам деценија поста (ВИДЕО)

13.12.2021. 08:46
titula
титула / Извор: Фото: Printscreen Twitter/Atlas ФЦ

За историју.

После бољег извођења једанаестераца у реваншу финала плеј-офа, екипа Атласа освојила је мексичку Апертуру. После 120 минута игре црвено-црни добили су Леон са 1:0, док је у првом мечу било 3:2 за прошлогодишњег шампиона, те је одлука о новом пала после пенал лутрије. Тим из Гвадалахара први пут је на мексичком трону био је далеке 1951. године.

РЕАЛ ДОМИНИРА ПРИМЕРОМ: Краљевићи рутински са Атлетиком, Јовић учествовао у акцији за гол (ВИДЕО)

ИБРА У СВОМ СТИЛУ: Не треба ми Златна лопта

НЕ НЕ НЕ, НЕМОГУЋЕ ДА ЈЕ ОВО УРАДИО: Србин летос умало у Звезду, сад добио НИКАД БЕСМИСЛЕНИЈИ црвени картон (ВИДЕО)

Једини погодак у реваншу постигао је Алда Роче у 55. минуту и тиме финале одвео у продужетке, а затим и пенале, те донео титулу Атласу после седам деценија поста.

Пошто је Леон славио пред својима навијачима са 3:2, играли су се продужеци. Није важило правило гола у гостима, као и да о победнику одлучује бољи скор у лигашком делу шампионата Сомбрероса.

Одлучивали су пенали. За Атлас са 11 метара сигурни су били Ангуло, Залдивар, Трехо и Фурч. Аргентинац је голом у последњој серији донео трофеј тиму из Гвадалахаре. Он је са девет погодака био најбољи стрелац тима у овој сезони.

У редовима Леона - Ернандез, Мена и Тресиљо су били прецизни са 11 метара, док Наваро и капитен Монтес нису погодили.

Најновије вести из фудбала прочитајте ОВДЕ.