ПЕТАРДА БАРСЕ ЗА КРАЈ: Меси поставио нови РЕКОРД (ВИДЕО)

СрбијаДанас
Tibo Kurtoa, Leo Mesi, Lionel Mesi
Тибо Куртоа, Лео Меси, Лионел Меси / Извор: Профимедиа

Сјајна игра Каталонаца.

Фудбалери Барселоне савладали су у гостима Алавес са 5:0 у мечу последњег кола Ла Лиге. Дуел је обележио Лионел Меси који је, уз два постигнута гола, поставио и рекорд по броју асистенција у једној сезони.

ЗИДАН ПРОМЕНИО ПЛОЧУ: За велике паре би се ОДРЕКАО Јовића - стигла понуда од италијанског ГИГАНТА!

МИХА ЈЕ ЉУТ, А ТО НИЈЕ ДОБРО: Када овако изгубите морате да ћутите и да вас буде срамота!

ОРЛОВИ СЛЕЋУ НА МЕАЦУ: Mllan се ИНТЕРЕСУЈЕ за два репрезентативца Србије (ФОТО)

Доминирали су гости из Барселоне од самог почетка. До 16. минута два пута су погодили пречку, а једном су затресли и статву.

Низале су се шансе пред голом Алавеса, да би каталонски тим повео у 24. минуту. Свој седми погодак ове сезоне забележио је млађани Ансу Фати, који је погодио после асистенције Месија. Била је то 21. асистенција аргентинског фудбалера ове сезоне у Примери. Тиме је је оборио рекорд легендарног Ћавија, који је у сезони 2008/09. имао 20.

Само десет минута касније Меси се уписао и у стрелце. У самој завршници првог дела утакмице, предност Барселоне је порасла на 3:0 - Луис Суарес искористио је асистенцију Ђордија Албе.

Ни у другом полувремену се ништа није мењало. Константно су нападали изабраници Кикеа Сетијена.

Нелсон Семедо је погодио у 57. минуту за великих 4:0. Тачку на утакмицу ставио је Меси у 75. минуту, својим 25. голом у сезони.

Барселона првенство завршава на другом месту, док је Алавес обезбедио опстанак у елитном рангу.