PETARDA BARSE ZA KRAJ: Mesi postavio novi REKORD (VIDEO)

SrbijaDanas
Tibo Kurtoa, Leo Mesi, Lionel Mesi
Tibo Kurtoa, Leo Mesi, Lionel Mesi / Izvor: Profimedia

Sjajna igra Katalonaca.

Fudbaleri Barselone savladali su u gostima Alaves sa 5:0 u meču poslednjeg kola La Lige. Duel je obeležio Lionel Mesi koji je, uz dva postignuta gola, postavio i rekord po broju asistencija u jednoj sezoni.

ZIDAN PROMENIO PLOČU: Za velike pare bi se ODREKAO Jovića - stigla ponuda od italijanskog GIGANTA!

MIHA JE LJUT, A TO NIJE DOBRO: Kada ovako izgubite morate da ćutite i da vas bude sramota!

ORLOVI SLEĆU NA MEACU: Mllan se INTERESUJE za dva reprezentativca Srbije (FOTO)

Dominirali su gosti iz Barselone od samog početka. Do 16. minuta dva puta su pogodili prečku, a jednom su zatresli i statvu.

Nizale su se šanse pred golom Alavesa, da bi katalonski tim poveo u 24. minutu. Svoj sedmi pogodak ove sezone zabeležio je mlađani Ansu Fati, koji je pogodio posle asistencije Mesija. Bila je to 21. asistencija argentinskog fudbalera ove sezone u Primeri. Time je je oborio rekord legendarnog Ćavija, koji je u sezoni 2008/09. imao 20.

Samo deset minuta kasnije Mesi se upisao i u strelce. U samoj završnici prvog dela utakmice, prednost Barselone je porasla na 3:0 - Luis Suares iskoristio je asistenciju Đordija Albe.

Ni u drugom poluvremenu se ništa nije menjalo. Konstantno su napadali izabranici Kikea Setijena.

Nelson Semedo je pogodio u 57. minutu za velikih 4:0. Tačku na utakmicu stavio je Mesi u 75. minutu, svojim 25. golom u sezoni.

Barselona prvenstvo završava na drugom mestu, dok je Alaves obezbedio opstanak u elitnom rangu.