ПЛЕЈ-АУТ СУПЕРЛИГЕ: Победе ИМТ-а, нишког Радничког и Новог Пазара, реми у Суботици

01.05.2024. 18:59
FK IMT
ФК ИМТ / Извор: МН Press

Фудбалери ИМТ-а и Радничког из Ниша остварили су победе у првим мечевима трећег кола плеј-аута Суперлиге Србије. ИМТ је са 5:2 савладао већ прежаљени Радник из Сурдулице, док је Раднички са 2:0 био бољи од Вождовца. Нови Пазар је минималним резултатом савладао Јавор, док су Спартак и Жезнмичар одиграли 1:1.

Права голеада виђена је у првом полувремену меча ИМТ-а и Радника. Гости из Сурдулице повели су против Тракториста већ у 16. минуту из пенала из пенала, а стрелац је био Борко Дуроњић. Међутим, ИМТ је преко Александра Лутовца стигао до изједначења у 25. минуту, да би три минута касније поново водио Радник, а стрелац је био Харис Хајдаревић. Међутим, до краја првог полувремена домаћин је направио потпунои преокрет. Лутовац је другим голом у 44. минуту донео ново изједначење, да биу првом минуту судијске надоканде Лука Луковић донео ИМТ-у предност од 3:2 на великом одмору.

У наставку је квалитет ИМТ-а дошао до изражаја, а са два гола у 52. и 68. минуту је Милош Лиуковић ставио тачкју на utakmicxu и потврдио тријумф Тракториста.

Раднички је у Нишу све дилеме око победника решио по једним голпом у оба полуврмена. На Чаиру је домаћин стигао до вођства у 33. минут, а стрелац је био Нигеријац Деле, да би у 60. минуту Стефан Вукић потврдио победу Нишлија против Вождовца.

Нови Пазар је од Јавора био бољи таман за тај један гол који је постигао Никола Срећковић у 60. минуту. У Суботици, Спартак је повео голом Тодороског у 33. минуту, да би Железничар до бода стигао у завршници меча пошто је погодио Павлов у 90. минуту.