PLEJ-AUT SUPERLIGE: Pobede IMT-a, niškog Radničkog i Novog Pazara, remi u Subotici

01.05.2024. 18:59
FK IMT
FK IMT / Izvor: MN Press

Fudbaleri IMT-a i Radničkog iz Niša ostvarili su pobede u prvim mečevima trećeg kola plej-auta Superlige Srbije. IMT je sa 5:2 savladao već prežaljeni Radnik iz Surdulice, dok je Radnički sa 2:0 bio bolji od Voždovca. Novi Pazar je minimalnim rezultatom savladao Javor, dok su Spartak i Žeznmičar odigrali 1:1.

Prava goleada viđena je u prvom poluvremenu meča IMT-a i Radnika. Gosti iz Surdulice poveli su protiv Traktorista već u 16. minutu iz penala iz penala, a strelac je bio Borko Duronjić. Međutim, IMT je preko Aleksandra Lutovca stigao do izjednačenja u 25. minutu, da bi tri minuta kasnije ponovo vodio Radnik, a strelac je bio Haris Hajdarević. Međutim, do kraja prvog poluvremena domaćin je napravio potpunoi preokret. Lutovac je drugim golom u 44. minutu doneo novo izjednačenje, da biu prvom minutu sudijske nadokande Luka Luković doneo IMT-u prednost od 3:2 na velikom odmoru.

U nastavku je kvalitet IMT-a došao do izražaja, a sa dva gola u 52. i 68. minutu je Miloš Liuković stavio tačkju na utakmicxu i potvrdio trijumf Traktorista.

Radnički je u Nišu sve dileme oko pobednika rešio po jednim golpom u oba poluvrmena. Na Čairu je domaćin stigao do vođstva u 33. minut, a strelac je bio Nigerijac Dele, da bi u 60. minutu Stefan Vukić potvrdio pobedu Nišlija protiv Voždovca.

Novi Pazar je od Javora bio bolji taman za taj jedan gol koji je postigao Nikola Srećković u 60. minutu. U Subotici, Spartak je poveo golom Todoroskog u 33. minutu, da bi Železničar do boda stigao u završnici meča pošto je pogodio Pavlov u 90. minutu.