ПЛЕЈ ОФ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Ростов прегазио Ајакс за историју, Динаму трилер у Салцбургу (ФОТО)

25.08.2016. 00:04
FK Mančester Siti
ФК Манчестер Сити / Извор: Реутерс

Борусија Мехенгладбах се поигравала са Швајцарцима, Манчестер Сити рутински против Стеауе.

Одиграни су реванш мечеви плеј-офа за Лигу шампиона, а већих изненађења није било. Ајакс је имао солидних 1:1 из првог меча у Холандији против Ростова, али у Русији су Копљаници доживели дебакл. Домаћи тим је сјајном игром потпуно демонтирао Холанђане и заслужено обезбедио прву Лигу шампиона у историји клуба. Све је кренуло од Азмуна у 34. минуту, да би у првих 20 минута наставка Ерокин, Нобоа и Полоз торпедовали Ајакс за који је почасни гол постигао из пенала Класен у 84. минуту.

Највећа драма виђена је у Моцартовом граду, ге је Динамо после продужетка успео да слави са 2:1 и елиминише шампиона Хрватске, Салцбург је повео у раној фази мећа голом Лазара. Домаћи тим је био на прагу пласману у групну фазу Лиге шампиона, али је три минута пре краја Фернандез изједначио на 1:1.. Све је  у продужетку решено веома брзо пошто је Алжирац Ел Араби Соудани матирао голмана Слацбурга Валека већ у 95. минуту и донео огромно славље тиму из Загреба.

КАД ОН КАЖЕ, ЗНАЧИ ДА ЈЕ ТАКО: Јоветић остаје у Интеру (ФОТО)

ВРАЋА СЕ КУЋИ: Пропали таленат италијанског фудбала поново у старом дресу (ФОТО)

Слично Ростову само убедљивије до победе је дошла Борусија из Мехенгладбаха. Немци су против Јанг Бојса славили са 3:1 пре недељу дана, али им то није било довољно, па се швајцарски тим провео као бос по трњу. Двојац Азар-Рафал био је неухватљив за одбрану Јанг Бојса, а обојица су постигла по хет-трик, док је почасни погодак за госте из Швајцарске био дело Равета у 79. минуту када је већ све било готово.

ОСТАЈЕ У СЕРИЈИ А: Сјајни нападач Јувентуса појачава ВЕЛИКОГ РИВАЛА! (ФОТО)

Швајнштајгер открио важну вест о наставку каријере

Веома занимљиво је било и нак Пипру где је АПОЕЛ дочекао Копанехаген. Данци су славили минималним резултатом у првом мечу, али је домаћин то анулирао 69. минуту поготком Сотеријуа. Изгледало је да ће меч на Кипру отићи у продужетке, али тако није мислио Сантадер који је донео изједначење и велику радост Данцима у 86. минуту, спасивши свој тим продужетака. Андрија Павловић је у игру ушао са клупе у 80. минуту.

Џо Харт не може да нађе клуб због једне „СИТНИЦЕ“

Најмирније је у сваком смислу било у Манчестеру где је Сити у  већ решеном двомечу, после победе од 5:0 у Букурешту, дочекао Стеауу. Гости из Румуније покушали су да се часно опросте од Лиге шампиона, али је њихове покушаје добро бранио Харт који је на излазним вратима Ситија. Грађани су победили минималним резултатом, поготком Делфа у 56. минуту, а Александар Коларов одиграо је цео меч.