PLEJ OF ZA LIGU ŠAMPIONA: Rostov pregazio Ajaks za istoriju, Dinamu triler u Salcburgu (FOTO)

25.08.2016. 00:04
FK Mančester Siti
FK Mančester Siti / Izvor: Reuters

Borusija Mehengladbah se poigravala sa Švajcarcima, Mančester Siti rutinski protiv Steaue.

Odigrani su revanš mečevi plej-ofa za Ligu šampiona, a većih iznenađenja nije bilo. Ajaks je imao solidnih 1:1 iz prvog meča u Holandiji protiv Rostova, ali u Rusiji su Kopljanici doživeli debakl. Domaći tim je sjajnom igrom potpuno demontirao Holanđane i zasluženo obezbedio prvu Ligu šampiona u istoriji kluba. Sve je krenulo od Azmuna u 34. minutu, da bi u prvih 20 minuta nastavka Erokin, Noboa i Poloz torpedovali Ajaks za koji je počasni gol postigao iz penala Klasen u 84. minutu.

Najveća drama viđena je u Mocartovom gradu, ge je Dinamo posle produžetka uspeo da slavi sa 2:1 i eliminiše šampiona Hrvatske, Salcburg je poveo u ranoj fazi meća golom Lazara. Domaći tim je bio na pragu plasmanu u grupnu fazu Lige šampiona, ali je tri minuta pre kraja Fernandez izjednačio na 1:1.. Sve je  u produžetku rešeno veoma brzo pošto je Alžirac El Arabi Soudani matirao golmana Slacburga Valeka već u 95. minutu i doneo ogromno slavlje timu iz Zagreba.

KAD ON KAŽE, ZNAČI DA JE TAKO: Jovetić ostaje u Interu (FOTO)

VRAĆA SE KUĆI: Propali talenat italijanskog fudbala ponovo u starom dresu (FOTO)

Slično Rostovu samo ubedljivije do pobede je došla Borusija iz Mehengladbaha. Nemci su protiv Jang Bojsa slavili sa 3:1 pre nedelju dana, ali im to nije bilo dovoljno, pa se švajcarski tim proveo kao bos po trnju. Dvojac Azar-Rafal bio je neuhvatljiv za odbranu Jang Bojsa, a obojica su postigla po het-trik, dok je počasni pogodak za goste iz Švajcarske bio delo Raveta u 79. minutu kada je već sve bilo gotovo.

OSTAJE U SERIJI A: Sjajni napadač Juventusa pojačava VELIKOG RIVALA! (FOTO)

Švajnštajger otkrio važnu vest o nastavku karijere

Veoma zanimljivo je bilo i nak Pipru gde je APOEL dočekao Kopanehagen. Danci su slavili minimalnim rezultatom u prvom meču, ali je domaćin to anulirao 69. minutu pogotkom Soterijua. Izgledalo je da će meč na Kipru otići u produžetke, ali tako nije mislio Santader koji je doneo izjednačenje i veliku radost Dancima u 86. minutu, spasivši svoj tim produžetaka. Andrija Pavlović je u igru ušao sa klupe u 80. minutu.

Džo Hart ne može da nađe klub zbog jedne „SITNICE“

Najmirnije je u svakom smislu bilo u Mančesteru gde je Siti u  već rešenom dvomeču, posle pobede od 5:0 u Bukureštu, dočekao Steauu. Gosti iz Rumunije pokušali su da se časno oproste od Lige šampiona, ali je njihove pokušaje dobro branio Hart koji je na izlaznim vratima Sitija. Građani su pobedili minimalnim rezultatom, pogotkom Delfa u 56. minutu, a Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč.