Покетино бесан након дебакла: Љут сам, иако нисам показивао емоције

26.11.2023. 09:47
Maurisio Poketino
Маурисио Покетино / Извор: Профимедиа

Незадовољан залагањем свог тима.

Менаџер Челсија Маурисио Покетино критиковао је игру свог тима након пораза од Њукасла, који је на Сент Џејмс Парку славио са убедљивих 4:1.

БРАДА КАО КОД КАРЛА МАРКСА: Шок трансформација нашег бившег репрезентативца - НИКО га није препознао (ФОТО)Danijel Ljuboja

Повеле су Свраке голом Швеђанина Александера Исака у 13. минуту, али је убрзо изједначио Рахим Стерлинг из слободног ударца.

У другом полувремену Њукасл је експлодирао – постигао је чак три гола. Два за само два минута преко Леселса и Жоелинтона, да би агонију гостију употпуно Ентони Гордон у 88. минуту.

Претходно је Челси остао са десет играча пошто је у 73. минуту други жути, односно црвни картон добио енглески репрезентативац Рис Џејмс.

- Оваква игра чини да будем много љут. Морамо да покажемо да имамо неки карактер. Не можемо да играмо овакав фудбал. Њукасл је одлично одиграо и лако је стигао до победе, наш посао је био да им макар отежамо, играли смо мекано у сваком сегменту, нисмо се понашали као да играмо за нешто значајно - рекао је Покетино и додао:

-Морамо да учимо, млади смо, морамо да будемо бољи, да више желимо да се наметнемо. Свако може да игра фудбал, али морамо да будемо спремни и да се такмичимо. Није реч о мени поред аут-линије, већ о томе да ли смо зрели. Морамо да покажемо енергију и капацитет за једно овакво такмичење. Као да нисмо били у утакмици. Фрустрирајуће је. Нисам показивао никакве емоције током утакмице, али сам разочаран игром. Можемо само себе да кривимо.

Челси је тренутно 10. на табели са 16 бодова, четири мање од Вест Хема.