ШТОПЕРИ ТРАГИЧАРИ: Партизан изгубио у Нишу после преокрета (ВИДЕО)

11.12.2023. 16:48
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели уписали други неуспех у шампионату.

Фудбалери Партизана поражени су на гостовању нишком Радничком (2:1) у оквиру 18. кола Mozzart бет Суперлиге.

САСТАВИ: Дуљај ставио све штихове на талон у Нишу, Радничком гори под ногамаIgor Duljaj, FK Partizan

САСТАВИ: Дуљај ставио све штихове на талон у Нишу, Радничком гори под ногама

“Оверен” термин вечитог дербија, последње коло на програму на пролећеAleksandar Dragović i Kvinsi Menig

“Оверен” термин вечитог дербија, последње коло на програму на пролеће

СПРЕМАН ДА ЗАГОРЧА ЖИВОТ ЂАВОЛИМА: Тухел - "Кејн је мотивисан 100 одсто за меч са Манчестер јунајтедом"Hari Kejn

Црно-бели су претрпели други пораз у шампионату и дозволили Црвеној звезди да се поравна на табели пред међусобни окршај 20. децембра у Хумској.

Најбољу шансу у првом полувремену видели смо у 16. минуту када је Александар Јовановић умало био трагичар након што му је након сигурног излетања и хватања лопте после корнера, иста испала из наручја и то право на ногу Василија Бакића који је био окренут леђима, па је само маказицама могао да проба том брзином. Није био прецизан.

Можда је Партизан више пута био у близини гола Драгана Росића, али никако изабраници Игора Дуљаја нису успевали да упуте довољно добар ударац како би на муке ставили чувара мреже Радничког или га уосталом савладали.

Све до самог финишта првог дела када је Бибарс Natho левицом пласирао лопту, а Росић парадом спречио егзекуцију.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 18. КОЛО

РАДНИЧКИ НИШ – ПАРТИЗАН 2:1 (0:0)

Стрелац: Петров 67 (п), Илић (аг) 74Салдања 53

Стадион: Чаир

Судија: Марко Ивковић

РАДНИЧКИ НИШ: Росић - Јамкам, Војновић, Бакић, Петровић – Пејовић, Илић – Јовановић, Месаровић (од 76. Стајић), Белаковић (од 76. Цветковић) – Петров.

ПАРТИЗАН: А. Јовановић – Стојковић, Саничанин, Илић, Антић – Кануте (од 63. Шћекић), Белић (од 79. Д. Јовановић) – Калулу (до 79. Мениг), Natho (од 69. Николић), Захид – Салдања.

Наставак је почео по мери црно-белих. Играо се 53. минут када су повели гости. Белић је сјајно упослио Салдања, који је без проблема преварио Росића.

Само пет минута касније могло је да буде 1:1. Белаковић је шутирао са дистанце, лопта је качила Саничанина и умало преварила и лобовала голмана Партизана, али је Јовановић, ипак, врховима прстију зауставио тај покушај.

У 64. минуту је досуђен пенал за Раднички. Саничанин је у скоку лактом ударио Белаковића, а главни арбитар Ивковић је показао на белу тачку. Петров је шутем по средини гола поравнао резултат.

Нису ту стали домаћи па су у 74. минуту потпуно преокренули резултат. Пејовић је извео корнер, Петровић је закачио лопту на првој стативи, а Михајло Илић је несмотрено одреаговао и постигао аутогол.

У 89. минуту је Партизан имао велику прилику. Одлично су комбиновали гости, Захид је био у колосалној шанси, али је сјајно интервенисао Петровић и клизећим стартом избацио лопту у корнер. То је била и последња шанса на мечу.