ŠTOPERI TRAGIČARI: Partizan izgubio u Nišu posle preokreta (VIDEO)

11.12.2023. 16:48
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli upisali drugi neuspeh u šampionatu.

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju niškom Radničkom (2:1) u okviru 18. kola Mozzart bet Superlige.

SASTAVI: Duljaj stavio sve štihove na talon u Nišu, Radničkom gori pod nogamaIgor Duljaj, FK Partizan

SASTAVI: Duljaj stavio sve štihove na talon u Nišu, Radničkom gori pod nogama

“Overen” termin večitog derbija, poslednje kolo na programu na prolećeAleksandar Dragović i Kvinsi Menig

“Overen” termin večitog derbija, poslednje kolo na programu na proleće

SPREMAN DA ZAGORČA ŽIVOT ĐAVOLIMA: Tuhel - "Kejn je motivisan 100 odsto za meč sa Mančester junajtedom"Hari Kejn

Crno-beli su pretrpeli drugi poraz u šampionatu i dozvolili Crvenoj zvezdi da se poravna na tabeli pred međusobni okršaj 20. decembra u Humskoj.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu videli smo u 16. minutu kada je Aleksandar Jovanović umalo bio tragičar nakon što mu je nakon sigurnog izletanja i hvatanja lopte posle kornera, ista ispala iz naručja i to pravo na nogu Vasilija Bakića koji je bio okrenut leđima, pa je samo makazicama mogao da proba tom brzinom. Nije bio precizan.

Možda je Partizan više puta bio u blizini gola Dragana Rosića, ali nikako izabranici Igora Duljaja nisu uspevali da upute dovoljno dobar udarac kako bi na muke stavili čuvara mreže Radničkog ili ga uostalom savladali.

Sve do samog finišta prvog dela kada je Bibars Natho levicom plasirao loptu, a Rosić paradom sprečio egzekuciju.

MOZZART BET SUPERLIGA SRBIJE, 18. KOLO

RADNIČKI NIŠ – PARTIZAN 2:1 (0:0)

Strelac: Petrov 67 (p), Ilić (ag) 74Saldanja 53

Stadion: Čair

Sudija: Marko Ivković

RADNIČKI NIŠ: Rosić - Jamkam, Vojnović, Bakić, Petrović – Pejović, Ilić – Jovanović, Mesarović (od 76. Stajić), Belaković (od 76. Cvetković) – Petrov.

PARTIZAN: A. Jovanović – Stojković, Saničanin, Ilić, Antić – Kanute (od 63. Šćekić), Belić (od 79. D. Jovanović) – Kalulu (do 79. Menig), Natho (od 69. Nikolić), Zahid – Saldanja.

Nastavak je počeo po meri crno-belih. Igrao se 53. minut kada su poveli gosti. Belić je sjajno uposlio Saldanja, koji je bez problema prevario Rosića.

Samo pet minuta kasnije moglo je da bude 1:1. Belaković je šutirao sa distance, lopta je kačila Saničanina i umalo prevarila i lobovala golmana Partizana, ali je Jovanović, ipak, vrhovima prstiju zaustavio taj pokušaj.

U 64. minutu je dosuđen penal za Radnički. Saničanin je u skoku laktom udario Belakovića, a glavni arbitar Ivković je pokazao na belu tačku. Petrov je šutem po sredini gola poravnao rezultat.

Nisu tu stali domaći pa su u 74. minutu potpuno preokrenuli rezultat. Pejović je izveo korner, Petrović je zakačio loptu na prvoj stativi, a Mihajlo Ilić je nesmotreno odreagovao i postigao autogol.

U 89. minutu je Partizan imao veliku priliku. Odlično su kombinovali gosti, Zahid je bio u kolosalnoj šansi, ali je sjajno intervenisao Petrović i klizećim startom izbacio loptu u korner. To je bila i poslednja šansa na meču.