БЛИЦКРИГ ПА САЛДАЊА СА БЕЛЕ ТАЧКЕ: Партизан за ДВА МИНУТА срушио Вождовац за наставак савршеног низа!

29.10.2023. 20:27
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Једанаеста победа црно-белих...

У оквиру тринаестог кола Суперлиге Србије на стадиону у Хумској, Партизан је са 3:0 савладао екипу Вождоваца. Овом победом, црно-бели су стигли до 11. узастопне победе у домаћем првенству, такође су и чак 508. минута без примљеног гола.

СИТИ ВЛАДА МАНЧЕСТЕРОМ: Халанд и Фоден срушили Јунајтед!Erling Haland

СИТИ ВЛАДА МАНЧЕСТЕРОМ: Халанд и Фоден срушили Јунајтед!

Ево када се Глазер враћа на терен након повредеOmri Glazer

Ево када се Глазер враћа на терен након повреде

ПРВО ПА МУШКО: Саша Илић тријумфално дебитовао, његов тим забележио прву победуSaÅ¡a Ilić

ПРВО ПА МУШКО: Саша Илић тријумфално дебитовао, његов тим забележио прву победу

Велику прилику за Партизан је пропустио Natho у 16. минуту. Захид му је са десне стране послао повратну лопту, Израелац је одмах шутирао, али је из изгледне позиције са око 12 метара био непрецизан, лопта је завршила преко гола.

Наредна велика опасност по гол гостију виђена је у 43. минуту меча, када је Natho одлично извео слободан ударац са четрдесетак метара од гола, центритао је у казнени простор, где је Михајло Илић захватио лопту главом, али је голман Катић одличном интервенцијом избио лопту у корнер.

У међувремену су и гости покушавали да припрете, имали су пар обећавајућих акција, али нису успели да озбиљније угрозе гол Јовановића.

Већ од старта другог дела игре, Партизан је заиграо много конкретније. Прво је Захид имао одличну прилику када је шутирао замало поред гола после одличног продора и центаршута Северине са десне стране, али то је био увод у оно што је уследило у 54. и 56. минуту меча.

У том 54. минуту Natho је лепо проследио лопту у казнени простор за Северину који се мајсторски ослободио Дамјановића и онда искоса са десне стране погодио супротни угао за вођство Партизана од 1:0.

Непуна два минута касније Natho је извео одличну акцију са Захидом и на крају му асистира са леве стране, а све бољи Захид погађа леви угао гола голмана Катића - 2:0.

Спорна ситуација у 66. минуту меча. Вујановић је после брзог напада Вождовца ушао у казнени простор, капитен Партизана Светозар Марковић је руком с леђа закачио противничког играча који је одмах пао, али судија није показао на белу тачку.

Међутим, уследила је реакција из ВАР собе, после које је сугерисано судији Стаменковићу да одгледа снимак. А на снимку - виђено је играње руком једног играча Вождовца у зачетку те акције, па од пенала није било ништа.

Али, ако тада није било елемената за једанаестерац, на другој страни и те како јесте после старта Дамјановића на Салдању. Ништа ту није било спорно, дефанзивац Вождовца је кажњен и жутим картоном, а Салдања је преузео одговорност да изведе тај пенал и то је учинио прецизно за убедљивих 3:0.