19°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

BLICKRIG PA SALDANJA SA BELE TAČKE: Partizan za DVA MINUTA srušio Voždovac za nastavak savršenog niza!

29.10.2023. 20:27
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Jedanaesta pobeda crno-belih...

U okviru trinaestog kola Superlige Srbije na stadionu u Humskoj, Partizan je sa 3:0 savladao ekipu Voždovaca. Ovom pobedom, crno-beli su stigli do 11. uzastopne pobede u domaćem prvenstvu, takođe su i čak 508. minuta bez primljenog gola.

SITI VLADA MANČESTEROM: Haland i Foden srušili Junajted!Erling Haland

SITI VLADA MANČESTEROM: Haland i Foden srušili Junajted!

Evo kada se Glazer vraća na teren nakon povredeOmri Glazer

Evo kada se Glazer vraća na teren nakon povrede

PRVO PA MUŠKO: Saša Ilić trijumfalno debitovao, njegov tim zabeležio prvu pobeduSaša Ilić

Veliku priliku za Partizan je propustio Natho u 16. minutu. Zahid mu je sa desne strane poslao povratnu loptu, Izraelac je odmah šutirao, ali je iz izgledne pozicije sa oko 12 metara bio neprecizan, lopta je završila preko gola.

Naredna velika opasnost po gol gostiju viđena je u 43. minutu meča, kada je Natho odlično izveo slobodan udarac sa četrdesetak metara od gola, centritao je u kazneni prostor, gde je Mihajlo Ilić zahvatio loptu glavom, ali je golman Katić odličnom intervencijom izbio loptu u korner.

U međuvremenu su i gosti pokušavali da priprete, imali su par obećavajućih akcija, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Jovanovića.

Već od starta drugog dela igre, Partizan je zaigrao mnogo konkretnije. Prvo je Zahid imao odličnu priliku kada je šutirao zamalo pored gola posle odličnog prodora i centaršuta Severine sa desne strane, ali to je bio uvod u ono što je usledilo u 54. i 56. minutu meča.

U tom 54. minutu Natho je lepo prosledio loptu u kazneni prostor za Severinu koji se majstorski oslobodio Damjanovića i onda iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao za vođstvo Partizana od 1:0.

Nepuna dva minuta kasnije Natho je izveo odličnu akciju sa Zahidom i na kraju mu asistira sa leve strane, a sve bolji Zahid pogađa levi ugao gola golmana Katića - 2:0.

Sporna situacija u 66. minutu meča. Vujanović je posle brzog napada Voždovca ušao u kazneni prostor, kapiten Partizana Svetozar Marković je rukom s leđa zakačio protivničkog igrača koji je odmah pao, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Međutim, usledila je reakcija iz VAR sobe, posle koje je sugerisano sudiji Stamenkoviću da odgleda snimak. A na snimku - viđeno je igranje rukom jednog igrača Voždovca u začetku te akcije, pa od penala nije bilo ništa.

Ali, ako tada nije bilo elemenata za jedanaesterac, na drugoj strani i te kako jeste posle starta Damjanovića na Saldanju. Ništa tu nije bilo sporno, defanzivac Voždovca je kažnjen i žutim kartonom, a Saldanja je preuzeo odgovornost da izvede taj penal i to je učinio precizno za ubedljivih 3:0.