МЛАДОСТ ПАЛА У ХУМСКОЈ: Партизан се усталио на врху табеле!

07.10.2023. 19:40
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Наставак домаћег првенства...

Фудбалери Партизана савладали су лучанску Младост у мечу 11. кола Суперлиге, резултатом 2:0.

РАДНИЧКИ У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Без четворице важних играча на Звезду

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Брилијантна победа Новог Пазара у сенци СКАНДАЛА и СРАМОТНОГ скандирања

ЛА ЛИГА: Енглез наставља да "терорише" у дресу Реала

Развој догађаја на вечерашњој утакмици у Хумској донекле подсећа на утакмицу прошлог кола коју је Партизан добио против Напретка у Крушевцу са 2:0. Константна иницијатива црно-белих, много већи проценат поседа лопте и већи број удараца ка голу, али су Лучанци одолевали.

Могао је Партизан до вођства већ у петом минуту меча, када је Салдања био у одличној прилици, али статива је спасила госте.

После петнаестак минута игре, на додавање Калулуа са десне стране, Кануте је са неких 18 метара снажно шутирао, али замало непрецизно - лопта је завршила поред десне стативе.

Још већа опасност по гол Лучанаца виђена је на истеку првих пола сата игре, после грешке Камерунца Молса испред казненог простора гостију. Црно-бели су освојили лопту, на крају је Калулу прослеђује за Антића на леву страну, али леви бек Партизана је замало био непрецизан.

Наставио је Партизан са нападима, често су Лучанци били сабијени у свој казнени простор, али црно-бели нису налазили нова решења да пробију тај снажан бедем испред Стаменковићевог гола.

Пред сам крај првог полувремена, изненада се указала и прилика гостима да угрозе гол ''незапосленог'' Јовановића. Изнудили су Лучанци слободан ударац на око 18 метара од гола, добро га је извео Варјачић, гађао горњи десни угао, али је лопта прохујала поред десне стативе Партизановог гола.

Партизан је и од старта другог полувремена наставио да врши притисак пред голом Младости. У 48. минуту је Natho покушао са двадесетак метара, али је голман Стаменковић избоксовао ту лопту, да би пар минута касније Natho мајсторски проиграо Захида у казненом простору, овај шутира искоса са леве стране, али Стаменковић ногама избија лопту.

Ипак, само пар минута касније, Партизан је преко Захида изнудио једанаестерац. Играо се 56. минут, капитен гостију Милошевић је стартовао на Захида, закачио га по стопалу и за судију Милановића није било дилеме - пена за Партизан.

Иако је и за њега и за цео Израел данас веома тежак дан због ратних дешавања и напада Хамаса, Партизанов Израелац Бибарс Natho је преузео одговорност, прецизно је извео пенал и довео црно-беле у вођство од 1:0

И већ у 70. минуту питање победника је решено. Сјајна акција Салдање и Захида који обилази противничког голмана и шаље лопту у доњи леви угао Стаменовићевог гола за коналних 2:0.

До краја, Партизан је рутински обавио посао и задржао овај резултат, мада је Варјачић имао прилику на другој страни да ублажи пораз Лучанаца који су остали на шестом мсту на табели са 15 освојених бодова.