MLADOST PALA U HUMSKOJ: Partizan se ustalio na vrhu tabele!

07.10.2023. 19:40
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Nastavak domaćeg prvenstva...

Fudbaleri Partizana savladali su lučansku Mladost u meču 11. kola Superlige, rezultatom 2:0.

RADNIČKI U VELIKOM PROBLEMU: Bez četvorice važnih igrača na Zvezdu

SUPERLIGA SRBIJE: Brilijantna pobeda Novog Pazara u senci SKANDALA i SRAMOTNOG skandiranja

LA LIGA: Englez nastavlja da "teroriše" u dresu Reala

Razvoj događaja na večerašnjoj utakmici u Humskoj donekle podseća na utakmicu prošlog kola koju je Partizan dobio protiv Napretka u Kruševcu sa 2:0. Konstantna inicijativa crno-belih, mnogo veći procenat poseda lopte i veći broj udaraca ka golu, ali su Lučanci odolevali.

Mogao je Partizan do vođstva već u petom minutu meča, kada je Saldanja bio u odličnoj prilici, ali stativa je spasila goste.

Posle petnaestak minuta igre, na dodavanje Kalulua sa desne strane, Kanute je sa nekih 18 metara snažno šutirao, ali zamalo neprecizno - lopta je završila pored desne stative.

Još veća opasnost po gol Lučanaca viđena je na isteku prvih pola sata igre, posle greške Kamerunca Molsa ispred kaznenog prostora gostiju. Crno-beli su osvojili loptu, na kraju je Kalulu prosleđuje za Antića na levu stranu, ali levi bek Partizana je zamalo bio neprecizan.

Nastavio je Partizan sa napadima, često su Lučanci bili sabijeni u svoj kazneni prostor, ali crno-beli nisu nalazili nova rešenja da probiju taj snažan bedem ispred Stamenkovićevog gola.

Pred sam kraj prvog poluvremena, iznenada se ukazala i prilika gostima da ugroze gol ''nezaposlenog'' Jovanovića. Iznudili su Lučanci slobodan udarac na oko 18 metara od gola, dobro ga je izveo Varjačić, gađao gornji desni ugao, ali je lopta prohujala pored desne stative Partizanovog gola.

Partizan je i od starta drugog poluvremena nastavio da vrši pritisak pred golom Mladosti. U 48. minutu je Natho pokušao sa dvadesetak metara, ali je golman Stamenković izboksovao tu loptu, da bi par minuta kasnije Natho majstorski proigrao Zahida u kaznenom prostoru, ovaj šutira iskosa sa leve strane, ali Stamenković nogama izbija loptu.

Ipak, samo par minuta kasnije, Partizan je preko Zahida iznudio jedanaesterac. Igrao se 56. minut, kapiten gostiju Milošević je startovao na Zahida, zakačio ga po stopalu i za sudiju Milanovića nije bilo dileme - pena za Partizan.

Iako je i za njega i za ceo Izrael danas veoma težak dan zbog ratnih dešavanja i napada Hamasa, Partizanov Izraelac Bibars Natho je preuzeo odgovornost, precizno je izveo penal i doveo crno-bele u vođstvo od 1:0

I već u 70. minutu pitanje pobednika je rešeno. Sjajna akcija Saldanje i Zahida koji obilazi protivničkog golmana i šalje loptu u donji levi ugao Stamenovićevog gola za konalnih 2:0.

Do kraja, Partizan je rutinski obavio posao i zadržao ovaj rezultat, mada je Varjačić imao priliku na drugoj strani da ublaži poraz Lučanaca koji su ostali na šestom mstu na tabeli sa 15 osvojenih bodova.