ПАРТИЗАН СЛАВИО МИНИМАЛЦЕМ! Грчевито се одбранили од Спартакових налета, брину повреде Natha и Захида

30.03.2024. 20:24
Samed Baždar
Самед Баждар / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана победили су екипу Спартака из Суботице на свом терену са минималних 1:0 у мечу 27. кола Суперлиге Србије.

Од самог старта црно-бели су кренули офанзивно, низале су се шансе, али мрежа гостију је мировала.

Спартак се добро бранио и покушавао из контре, али је тоталну иницијативу имао домаћин.

Црно-бели су имали шансу после корнера. Гох је у паду покушао да шутне, а Вулић је одбранио. Црно-бели су се бунили, тражили су пенал, али се судија није огласио.

У 21. минуту црно - бели долазе до поготка који је постигао Самед Баждар. Лопту је у казнени простор убацио Калулу, одбрана Спартака је одбила лопту до Natha који је шутирао, а на одбијену лопту налетео је Баждар и погодио за 1:0.

Покушао је клуб из Суботице да узврати, преко Керкеза, али остала је предност на страни црно-белих.

Поново је Партизан преузео иницијативу, створио још неке шансе, али остлао је 1:0 пред одлазак на паузу.

У наставку меча јесте Спартак први припретио, али је Партизан то убрзо неутралисао и поново наметнуо свој ритам.

Проблем за Партизан настао је када је терен морао да напусти Бибрас Natho у 59. минуту, због повреде, те је тако забринуо црно-беле.

Додатни проблем је што се у наставку повредио и Захид, који је такође изашао из игре.

Нисмо се нагледали фудбала у другом полувременену, без претеране креативности и једни и други, али у завршних 15 минута уследио је притисак Суботичана.

Кренули су гости на све или ништа, окупирали гол Партизана и почели да прете са свих страна.

О пасивности Партизана најбољи говори чињеница да је Спартак извео чак 13 корнера, док су црно-бели имали само један ударац из угла.

Спасилац црно-белих је без дилеме и голман Јовановић, који је одлично реаговао на шутеве изабраника Ненада Лалатовића.

До краја није попустио Партизан, те је освојио важна три бода. Сада има четири мање од лидера Црвене звезде (68), док је Спартак остао на десетом месту са 31. бодом.