16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

PARTIZAN SLAVIO MINIMALCEM! Grčevito se odbranili od Spartakovih naleta, brinu povrede Natha i Zahida

30.03.2024. 20:24
Samed Baždar
Samed Baždar / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Spartaka iz Subotice na svom terenu sa minimalnih 1:0 u meču 27. kola Superlige Srbije.

Od samog starta crno-beli su krenuli ofanzivno, nizale su se šanse, ali mreža gostiju je mirovala.

Spartak se dobro branio i pokušavao iz kontre, ali je totalnu inicijativu imao domaćin.

Crno-beli su imali šansu posle kornera. Goh je u padu pokušao da šutne, a Vulić je odbranio. Crno-beli su se bunili, tražili su penal, ali se sudija nije oglasio.

U 21. minutu crno - beli dolaze do pogotka koji je postigao Samed Baždar. Loptu je u kazneni prostor ubacio Kalulu, odbrana Spartaka je odbila loptu do Natha koji je šutirao, a na odbijenu loptu naleteo je Baždar i pogodio za 1:0.

Pokušao je klub iz Subotice da uzvrati, preko Kerkeza, ali ostala je prednost na strani crno-belih.

Ponovo je Partizan preuzeo inicijativu, stvorio još neke šanse, ali ostlao je 1:0 pred odlazak na pauzu.

U nastavku meča jeste Spartak prvi pripretio, ali je Partizan to ubrzo neutralisao i ponovo nametnuo svoj ritam.

Problem za Partizan nastao je kada je teren morao da napusti Bibras Natho u 59. minutu, zbog povrede, te je tako zabrinuo crno-bele.

Dodatni problem je što se u nastavku povredio i Zahid, koji je takođe izašao iz igre.

Nismo se nagledali fudbala u drugom poluvremenenu, bez preterane kreativnosti i jedni i drugi, ali u završnih 15 minuta usledio je pritisak Subotičana.

Krenuli su gosti na sve ili ništa, okupirali gol Partizana i počeli da prete sa svih strana.

O pasivnosti Partizana najbolji govori činjenica da je Spartak izveo čak 13 kornera, dok su crno-beli imali samo jedan udarac iz ugla.

Spasilac crno-belih je bez dileme i golman Jovanović, koji je odlično reagovao na šuteve izabranika Nenada Lalatovića.

Do kraja nije popustio Partizan, te je osvojio važna tri boda. Sada ima četiri manje od lidera Crvene zvezde (68), dok je Spartak ostao na desetom mestu sa 31. bodom.