ПОСЛЕ 85 ГОДИНА: Брентфорд направио изненађење и савладао Сити

12.11.2022. 16:10
FK Brentford
ФК Брентфорд / Извор: Реутерс

Ајван Тони двоструки стрелац.

Фудбалери Брентфорда направили су велико изненађење у 16. колу Премијер лиге пошто су на ''Етихаду'' савладали Манчестер сити са 2:1 (1:1). Јунак прве победе Пчела против Ситија после 85 година је Ајван Тони који је био двоструки стрелац, а ГРађани би моглои да повећају заостатак за Арсеналом ако Тобџије савладају Вулверхемптон.

МОГАО ЈЕ ДА БИРА ЗА КОГА ЋЕ ИГРАТИ: Халанд јасан - "Рођен сам у Енглеској, али ја сам Норвежанин"

ВРАЋА СЕ МУРИЊО? Спрема се тренерска трансфер бомба

ИМА НЕДОВРШЕНОГ ПОСЛА: "Лудак" се враћа у Премијер лигу!?

Од старта је било јасно да Брентфорд није дошао да се брани, а Тони је имао прилику да матира Едерсона, али је Бразилац добро интервенисао. Међутим у 16. минуту Тони је био прецизан после паса Јенсена главом ,а претходно је избегао офсајд замук. Брентфорд је повео 1:0, а затим је Сити кренуо да ниже шасне и не користи их да би Фоден у првом минуту надоканде првог полувремена ипак донео изједначење за домаћина пред велики одмор.

Сити је потпуно доминирао у другом полувремену, Гундоган је пропустио добру прилику за вођство, Халанд је такође неуспешно покушавао док се Брентфорд посветио одбрани. Тек што је судија показао чак 10 минута надоканде Тони је имао одличну прилику, али је Едерсон успео да заустави његов покушај. Изгледало је да ће Брентфорд успети да извуче бод, а онда је у осмом минуту надоканде севнула контра Пчела, ДА Силва је са десне стране упутио лопту на петерац, а Тони другим голом донео велика три бода Брентофрду.