POSLE 85 GODINA: Brentford napravio iznenađenje i savladao Siti

12.11.2022. 16:10
FK Brentford
FK Brentford / Izvor: Reuters
Ajvan Toni dvostruki strelac.

Fudbaleri Brentforda napravili su veliko iznenađenje u 16. kolu Premijer lige pošto su na ''Etihadu'' savladali Mančester siti sa 2:1 (1:1). Junak prve pobede Pčela protiv Sitija posle 85 godina je Ajvan Toni koji je bio dvostruki strelac, a GRađani bi mogloi da povećaju zaostatak za Arsenalom ako Tobdžije savladaju Vulverhempton.

MOGAO JE DA BIRA ZA KOGA ĆE IGRATI: Haland jasan - "Rođen sam u Engleskoj, ali ja sam Norvežanin"

VRAĆA SE MURINJO? Sprema se trenerska transfer bomba

IMA NEDOVRŠENOG POSLA: "Ludak" se vraća u Premijer ligu!?

Od starta je bilo jasno da Brentford nije došao da se brani, a Toni je imao priliku da matira Edersona, ali je Brazilac dobro intervenisao. Međutim u 16. minutu Toni je bio precizan posle pasa Jensena glavom ,a prethodno je izbegao ofsajd zamuk. Brentford je poveo 1:0, a zatim je Siti krenuo da niže šasne i ne koristi ih da bi Foden u prvom minutu nadokande prvog poluvremena ipak doneo izjednačenje za domaćina pred veliki odmor.

Siti je potpuno dominirao u drugom poluvremenu, Gundogan je propustio dobru priliku za vođstvo, Haland je takođe neuspešno pokušavao dok se Brentford posvetio odbrani. Tek što je sudija pokazao čak 10 minuta nadokande Toni je imao odličnu priliku, ali je Ederson uspeo da zaustavi njegov pokušaj. Izgledalo je da će Brentford uspeti da izvuče bod, a onda je u osmom minutu nadokande sevnula kontra Pčela, DA Silva je sa desne strane uputio loptu na peterac, a Toni drugim golom doneo velika tri boda Brentofrdu.